Kullanıcı Ort: 7 / 10           Toplam Oy: 1
Timbuktu Türkçe Dublaj & Altyazılı 720p izle
Tür:
Dram
Kategori:
2014 Filmleri, HD Film izle, İMDB 7.0 +, Türkçe Altyazılı Filmler, Türkçe Dublaj Filmler
Yapım:
Fransa , Mali , Moritanya
IMDB Puanı:
7.2
Film Süresi:
Yönetmen:
Abderrahmane Sissako
Oyuncular:
Abel Jafri, Ibrahim Ahmed, Toulou Kiki
Etiketler:

Timbuktu Türkçe Dublaj & Altyazılı 720p izle

Sorunlar İçin Sık Sorulan Soruları Okuyun


Filmin Konusu

Timbuktu bölgesinde radikal bir grup bölgeyi ele geçirir ve şeriat kuralları uygulanmaya başlar. Bundan sonra futbol oynamak, müzik dinlemek ve sigara içmek gibi günlük rutin uygulamalar tamamen yasaklanır. Halk ise getirilen bu kurallara uymadığı takdirde cezalandırılacaktır. İnsanların kalbine korku salan bu kargaşada Kidane ile ailesi Timbuktu bölgesinde yeni bir dönemin başladığına tanık olanlar arasındadır ve bu aile kendi halinde sıradan bir hayat yaşarken yeni yönetimin uygulanması şok etkisi yaratır. Yaşanan olayların dışında kalmaya çalışan Kidane ve ailesinin hayatı ise çok sevdikleri ineği öldüren balıkçı Amadou’yu yanlışlıkla vurduktan sonra ciddi şekilde değişecek ve acımasız kurallar ile tanışacaklardır…

Bu Filme 51 Yorum Yapılmış,

Sen de Yorum Yapmak İster Misin?

 1. ayberk soylu dedi ki:

  Film görsellik olarak güzel, konu çok çarpıcı. Yani o insanların yaşadıklarını yaşamak istemez kimse. Gerçekleri anlatıyor. Kurgu değil . O nedenle güzel bir film. Tabii beklentiye göre.

 2. Mitra dedi ki:

  Filmle ilgili pek yorum bulamadım. mustafa adında bir kişinin yazdığı yorum filmle ilgili düşünceleri ekarte etmiş. bazı yorumları ister istemez okumak zorunda kaldım ve "bazı"ları ne yazık ki üzdü. Hala ama hala Peygamber (S.a.v) Hz. Aişe validemiz ile ilgili evliliğinden bahsediliyo yok 9 yaşında yok 18 yaşında. diğer hanımlarına evlenme yasağı konulmuş vesaire. yani onca şey dururken araştırılacak yığınla konu varken takıla takıla bu konuya mı takılıyolar ben anlayamıyorum. Din ile Peygamber (S.a.v) ile bu kadar uğraşmak nedendir ben hiç bir zaman anlayamadım. Altı üstü filmle ilgili yorum yapıcaksınız konu ne ara yine Peygamber (s.a.v) hanımlarına geldi gerçekten anlayamıyorum.

  • saddi dedi ki:

   O inbeler namazları ile meşgul olsalar daha iyi ederler. Öldükleri akşam Hanya ile Konyayı anlayacaklar, lakin son pişmanlık fayda vermeyecektir.