Kullanıcı Ort: 8.5 / 10           Toplam Oy: 2
İskitli izle
Tür:
Aksiyon, Dram, Fantastik
Kategori:
2018 Filmleri, HD Film izle, Türkçe Altyazılı Filmler
Yapım:
Rusya
IMDB Puanı:
6.2
Film Süresi:
Yönetmen:
Rustam Mosafir
Oyuncular:
Aleksey Faddeev, Saido Kurbanov, Vitaly Kravchenko
Etiketler:
,

İskitli izle

Filmin Konusu

Medeniyetlerin bir başkasıyla yer değiştirdiği zamanlar vardır. Yeni bir dönem Orta Avrasya’da başlamak üzeredir. 2018 Rusya yapımı aksiyon, dram ve fantezi türündeki The Scythian (İskitli) adlı filmin yönetmenliğini Rustam Mosafir üstleniyor.

Bu Filme 28 Yorum Yapılmış,

Sen de Yorum Yapmak İster Misin?

 1. Özcan Kaplan dedi ki:

  İskitlerin Türk olmadığını diyenlerin tamamı türk düşmanlarıdır.Sadece türkler kurgan defin yaptığı tü dünya tarihçileri tarafından bilinir.İskitlerde türktür bütün bulunan iskit mezarları kurgandır.Kurgan mezarlarda konulan kişinin silahlarıdır.Binlerce yıldır değişmeyen türk ok ve yayları eski türkçe ile yazılarla tamgalanmış kılıçlar ve qaenkler bulunmuştur.Kısacası şu senin atan değildi bu senin atan değildi diyenler TÜRK değil.

 2. Misafir Üye dedi ki:

  Rus yapımı olması açısından başarılı bana göre.

 3. Lokman yatçi dedi ki:

  Bence izlemeyin 🤗 ben izledim valla boş bir film

 4. ÇEPNİ dedi ki:

  Şurada İskitler(Sakalar) hakkında bir kaç kişi saçma sapan yorum yapmış.
  Öncelikle Dünya Tarihi, İskitlerin Türk olduklarını kabul ve ilan etmişlerdir ve İskitler, tarihe Sakalar olarak geçmiştir. Tarihimizde önemli rol oynadığı bilinen ilk Türk topluluğudur.
  Önemli devlet adamları Alp Er Tunga ve Torunu Tomris Hatundur.

  • Hemşinli Agop dedi ki:

   Çepni kardeşim, İskitler Türk değildir,Hint Avupa dili konuşan Aryan ve Beyaz bir soy topluluğudur.
   MÖ:4000 lerde başlayan Aryan istilasın da Asya ya gelip yerleşmiş bir topluluktur tıpkı diğer Beyaz Aryan soylu İranlılar ve Afganlar gibi.Evet İskitler ile Türkler kaynaşmış bir topluluktur ve bunun neticesinde de Günümüz Türk Fenotipi olan Turanid Irkı ortaya çıkmıştır. Peki Turanid nedir? Mongoloid ve Beyaz ırkın karışması sonucu olan bir İnsan Fenotipidir.Evet Türkler ile İskitler Gen akrabalığı dahil bir çok şey paylaşmışlardır fakat bu İskitleri Türk yapmadığı gibi, Türkleri de İskit yapmaz. Türk ve İranlıların da geçmiş kan karışımı akrabalık bağları vardır. Şimdi İranlı Persler ve Tacikler Türk müdür? tabi ki hayır.

   • Erzurumlu Ali dedi ki:

    Sevgili Hemşinli Agop tüm dünyada ki araştırmacılarının kabul ettiği öz Türkçe konuşan bir ulus sence fransız olmalıdır değil mi ! Ama Türk olamaz :DDD

    • Hemşinli Agop dedi ki:

     Merhaba Erzurumlu Ali Kardeşim, İskitler'in dili Hint Avrupa dillerinin, Doğu İran dilleri şubesinden bir dildir,İskitlerin dillerine Türkçe kelimeler karışmış olabilir,dedim ya bu topluluk Türk topluluklarla ilişki ve akrabalıklar kurmuş bir topluluktur, tıpkı diğer İrani- Aryanlar gibi ve günümüz Türkçesinde,Farsça kelimelerin olması gibi. İskitler,Sarmatlar,İranlılar vb. gibi topluluklar yayıldıkları batı Asya ve Ortadoğu ve Hindistan gibi yerlere hükmetmiş ve dillerini götürmüşlerdir. Günümüz Kürtleri ve İranlılarının bile %80 ni bu toplulukların dayatması ile Kürtçe ve Farsça gibi Beyaz ırk dillerini konuşmak zorunda kalmışlardır.Kürt toplumunun %80 ni bu beyaz Aryan topluluktan olmayıp çoğunluğu Ortadoğulu ve Batı Asya lı tarım toplumun Kahverengi ırk ve soyundandır. Steppe-Aryan göç teorisini okuyun Lütfen Teşekkürler.

     • deli fişek dedi ki:

      sanki hemsinli agop daha bilimsel konuşuyor bence. etnoloji ilgi alanim degil. humanizmi benimserim. ucunuzun atismasinda seninki daha determinist bir yaklasim olmus. digerleri dogma bir yaklasim gibi. dogru yada yanlış oldugunuzu söylemek bilgi yetersizliginden dolayı haddim değil lakin aciklama kismi bakimindan agop arkadaşımiz daha mantikli duruyor. film yorumlarının altinda boyle medeni atışmalar siteyide gayet cekici kiliyor. saygilarimla

     • tolga kara dedi ki:

      Kardeşim sadece dil ile etnik olarak belirleme mi olur ? tamam dil de belirleyici bir faktördür ama siz tek başına etken yapmışsınız.Türklerin dil yapsına çok benzeyen milletler var onlara Türk demek ne kadar doğru acaba ? iskitlerin göçebe yaşam tarzı bi kere türklere çok benzemektedir ki bu özelliği ile bile
      farslara benzeyemez ,farslar yerleşik yaşam tarzını asırlardır şiar edinmiş toplumdur.Söyleyeceğim bir diğer faktör iskitlerin kurganında altın elbiseli adam bulunmasıdır.Kurgan bilindiği gibi tamamiyle Türk kültüründendir ve kurganın içinden çıkan bir nesnede Göktürk alfabesine çok benzer harfler bulunmuştur.İskitler kadına önem vermesiyle ve savaşçılıkları ile de bilinir ,Tomris hatun ve ve Amazonlar bunların örnekleridir .
      Diyeceğim şu ki Ruslar İskitlerin filmini yapsın .Cengiz hanın filmini yapsın hatta bazıları şunlar bizim atamız diye işi ileri götürsün biz öylece bakalım hatta biz tarihimizin sadece Osmanlıdan ibaret olduğunu düşünelim !

     • ATALAY SUNGUR MELİKOGLU dedi ki:

      HEMŞİNLİ KARDEŞİM DOGRU YAZMIŞTIR.
      Az bilinen bir şeydir iskitlerin aslının Türk olmadığı.Kaynaşma sonucu ortaya çıkmıştı r.Bugun Macaristan'a gidin ordaki insaları gorun tombul ve bıyıklı hatta bazıları pala bıyıklı tabi bu erkekleri için gecerli kadınları neden okadr güzel bende anlam veremiom:D
      Ve BU Macarlar Hun Türklerindendir ama hiç bir şekilde kabul etmezler bunu.
      İskitlerin tarihi daha eskidir.Ayrıca İskiterin Türk oldugunu kabul ederiz ama kanıtlayamayız.

     • Bedirhan Bakan dedi ki:

      Kardeşim İskitler Türkler gibi brakisefal bir toplululuktur ayni zamanda Hint Avrupa değil Altay dilini kullaniliyordu ve Hazar Gölünün arkasindan gelmiş Orta Asya topluluğudur. Perslerlerin en şanlı döneminde onları büyük bir bozgunu uğratmişlardir.Bu konuyu çok araştirdim İskitleri Kimmerlerle karşilaştirmamak lazım ki Kimmerlerin bile Farisi(Fars kökenli)olup olmadiğı belli değildir.

   • Bisnev99 dedi ki:

    Kaynağınız nedir? link atmanıza gerek yok. Kitap ismi de olabilir. Mesela benim kaynaklarım bunlar.:1- https://www.youtube.com/watch?v=w3tA9E6d2OA 2- https://semrabayraktar.blogspot.com.tr/2012/09/iskitler-ve-anadolu.html

    Bir de tarih hocası var. https://www.youtube.com/watch?v=q6HD18h_iq4&index=2&list=PL5kIOunpmSBO4724C3jgKEJy21u2Xxya3

  • Hemşinli Agop dedi ki:

   Değerli yorumcu arkadaşlar; deli fişek,Erzurumlu Ali,Atalay Sungur Melikoğlu ve tolga kara hepinize teşekkürler

   Antik çağlardan günümüze kadar, Göçler,İstilalar ve baş Hegemonya kurucusu Devlet aygıtlarının neticesi sebebi ile sadece Dil ve Din üzerinden, yapay toplumlar ve Milletler var edilip oluşturulmuş olup, İnsanların ve toplulukların gerçek var oluşunu temsil eden Irksal hali olan Genetik Soy ve Fenotip gibi kavramlar ve gerçekleri daimi bir şekilde ikinci. ve üçüncü plana atılıp görmezden gelinmiştir. Bu durum günümüzde de hızlı bir şekilde böyle devam etmektedir. İşte dediğim bu reel yapıyı ve düzeni anlarsak gerçeklerin ortaya çıkması da kaçınılmaz bir elzem oluşturur. Son bir örnek vererek konuyu kendi açımdan sonlandırmak istiyorum Örneğin Hitler bir Alman milliyetçisi değildi, Hitler temel de Beyaz Irk ve türünün Milliyetçisiydi Fakat Almanlık ve Alman dili Beyaz ırkın günümüz vücut bulmuş hallerinden biri olmasından mütevellit Alman milliyetçiliğini de tetiklemiştir. Tekrar teşekkürler.

   • ATALAY SUNGUR MELİKOGLU dedi ki:

    Şimdi yanlış anlaşılma olmasın ben olaya ilkler olarak bakıyorum yani boylar'dan bile eski olarak.
    Bugun Anadoluda pek cok uygarlık yaşamıştır.
    Bizden önce nerdeyse 2000 yıllık bir roma imp. vardır.Ve ondan da öncesi var.
    Sİze basit bir örenek ile anlatıyım neden kanıtlanamıyacagını:
    Dünyamızda yaşayan tüm insaların yaklaşık 58 yıllık bir çalışma ileDNA grupları ve Soy ayrımları yapıldı isviçre-Amerika-İng. ortk çalışması ile.
    Şimdi bunada elbet böle şey mi olur dicekler,amerika varsa kesin bilerek yapmışlardır gibisinden şeyler sölüyor gencler ama maalesef gercek bu cunku bu adamların işi gucu yok bir çalışma yapalım türkleride yok sayalım diyemezler demezler:)
    Her neyse şimdi bu çalışma sonucunda şöle bişey cıkıo:
    1.bölgesel cografi özelliklere gore Gen haritası
    2.Dünya tarihinden bu yana 1. koşulu saglayan ırklar haritası
    Biz Türkler bu gen olayında F-G-J-J1 gibi bir gruplandırmaya sahibiz tabi cogunluk olarak
    Ve bu gruplandırmada arap-mogol-iran-dogu asya gibi bir yapı cıkıyor.
    Anlatmak istedigim Türkler'in tarihinin okadr eski olmasına ragmen zamanın başlangıcında var olan ilk erkek ve kadın Türk degilmiş.:) sonucu cıkıyor.
    O yüzden bunu tartışmaya gerek yok.

    • AHMET NURİ dedi ki:

     Lügatında ortalamanın üzerinde kelime bulunan , biraz mürekkep yalamış; türkçesi , ağızı olan desteksiz atıyor. Hangi araştırmaya dayanarak , hangi taihçinin kitabını okuyarak bu düşüncelere sahip oldunuz ? Belki kökeniniz itibarı ile kininizi ve ön yargınızı dile getiriyorsunuz, Bilemem tabii. Ama şunu biliyorumki bir milleti millet yapan ( yada ırkı . ne derseniz artık ) üç faktör vardır; bunlar dil , din ve ananelerdir. Siz bu üç faktörün varlığını göz ardı ederek iskitler TÜRK değil diyebliyorsunuz, BRAVO

  • ferit dedi ki:

   film boş ama yorumlarda ki tartışmalar filmden güzel çekirdekle iyi gidiyor :)

   • Tomris-timur-demir diye türemiştir. dedi ki:

    İskitler'in Türk olduğu çoktan kabul edilmiştir. Bir tarihçi olarak şunu söyleyebilirim ki filmde İskitler'e ait olan tek şey 2 tane şapkaydı. O 2 şapka hariç hiçbir şey İskit kültürüne ait değildir. Kul-oba, Pazırık, Esik(Issık) gibi kurganlardan çıkarılan arkeolojik buluntular ve dil yapısı İskitler'in Türk olmama ihtimalini ortadan kaldırmıştır. İskit dilinde biraz İrani sözcük kaynamışlığı vardır lakin Türkçe kökenli sözcükler çok daha fazladır.

 5. arif dedi ki:

  tek kamera ile çevrilmiş,ucuz bir film...tek kamera dövüş sahnelerini izlerken insanın başını döndürüyor. 15 dakika zor dayandım

 6. sadan dedi ki:

  Bugüne kadar izlemiş olduğum türünün en iyi filmi. Sakın kaçırmayın. TEŞEKKÜRLER SİTE...

 7. Bisnev99 dedi ki:

  Az önceki kpss konumdu. İskitler Türk'tür. Bilinen ilk hükümdarı ise Alper Tungadır.

 8. Scorpion dedi ki:

  "İskitli" filmi; hatırı sayılır derecede emek harcanmış, etkileyici ve her bir oyuncunun ayrı ayrı kusursuz performans gösterdikleri harikulade bir film olmuş. Uzun zamandır iyi ve kaliteli film bulmak çok zor. Çekilen filmlerin % 95'i ne yazık boş ve basit filmler. Bu film kıtlığında böyle kıymetli filmler izleyebilmek çölde su bulmak gibi bişey. Çok lezzetli bir film. Kesinlikle kaçırmayın. Keyifli seyirler dilerim, arladaşlar.

 9. necmi dedi ki:

  sağlam film. bu arada iskitliler ilk türk kabileleridir.ateşe taparlar.

 10. b74 dedi ki:

  rusların göçebe atalarını konu edinen bol kılıçlı oklu tam bir savaşçı filmi. bizim oğuz boylarına çok benzeyen bir
  bozkır yaşam biçimi. güçlüysen hayattasın kadının atın koyunun ve canın uğruna savaşmak zorundasın.

 11. gonar dedi ki:

  m.ö. 800 yıllardaki bir kavmi hristiyan olarak göstermişler daha hristiyanlık kabul edilmeden önce gözümden kaçmadı değil.

 12. Robin oskay dedi ki:

  Adamlar yapiyor arkadas ve izlettiriyorda..Tesekkurler admin..

 13. efn dedi ki:

  uzun zamandır böyle kalite film izlememiştim...teşekkürler....

 14. metin dedi ki:

  turkler neden kendi atalari hakkinda bi film yapmiyolar ?

 15. ROJLAT dedi ki:

  Admin bildirim geldi hemen geldim. Bakalım nasıl bir filmmiş. Tşk admin adamsın :)