The Godfather – Baba 1 Türkçe Dublaj 720p izle

The Godfather – Baba 1 Türkçe Dublaj 720p izle

Filmin Konusu

İlk olarak Amerika’da sinema salonlarına gelen bu efsane film Kasım 1973 yılında Türkiye sinemaları ile buluşmuş ve şimdiye kadar ülkemizde en çok izlenen film olmayı başarmıştır. Türkiye’de en çok izlenen film unvanını halen korumakta olan Baba ( The Godfather ) filmi Dünya çapında ikinci en çok izlenen film olmuştur. Baba filminin birinci filmi herkes tarafından benimsenmiş ve bir efsane haline gelmiş sayılı filmler arasındadır. Suç ve dram unsurlarının en ağır şekilde işlendiği Baba filminin izlenme süresi ise tamı tamına 2 saat 55 dakikadır. Bu kadar çok uzun bir film olmasına karşın neredeyse Dünya’nın tamamı tarafından beğenilerek izlenmiş ve İMDB en iyiler arasında 1972 yılından beri ikinci olarak yer almaktadır. Yönetmenliğini Francis Ford Coppola’nın yaptığı film İMDB 9.2 değerinde inanılmaz bir puana sahiptir ve filmin muhteşem senaryosunu yazan ise Mario Puzo’dur. Başrollerde dünya çapında ün kazanmış Marlon Brando, Al Pacino, James Caan gibi isimler yer alıyor. 1972 yılından itibaren tüm ülke sinemalarını tek tek gezerek muhteşem senaryosunu herkese sunan Baba filminin çekimleri için 6,5 Milyon Dolar harcanmış ve Dünya çapında 245 Milyon Dolarlık bir gişe hasılatı elde etmiştir. 42 sene önce çekilen The Godfather filminin ne kadar büyük bir gişe hasılatı elde ettiğini siz tahmin edin.
Filmin konusu ise, Mario Puzo isimli yazarın dünya çapında yok satan kitabından sinemaya uyarlanan Baba filminde 1940 – 1950 yıllarında Amerika’da yaşayan İtalyan mafya ailesinin efsanevi hayat hikayesini ele alıyor. New York’un önde gelen uyuşturucu üreticisi ve bunları piyasaya süren Türk denilen Solozzo ismindeki adam ile Don Corleone ile aralarındaki ilişkiden dolayı yasal olarak korunma sağlanmasını ve bunun karşılığında 1 Milyon Dolarlık bir ücret ödemesini isterler. Verilecek olan bu paranın karşılığında her gelen kârdan pay verileceğini belirtir. Eğer bu teklifi kabul ederse işe girdikleri ilk yılda İtalyan aileye üç dört Milyon Dolarlık bir para gelecektir. Fakat Don Corleone bu teklifi kabul etmez ve sebep olarak da uyuşturucu işine bulaşan siyasetçilerin olmasıdır. Don Carleone’ye göre uyuşturucu çok pis bir iştir ve kumar gibi bu iş ile oyun oynanmaz. Teklifi geri çevirdikten sonra Don Carleone bir polis şefinin teşviki üzerine vurdurtulur ve zorda olsa ölümden döner. Şimdi İtalyan aileyi çok zorlu günler beklemektedir ve bu zaman içerisinde sinirli ve birden harekete geçen karakteri ile bilinen Sonny ismindeki oğlu çok kötü bir şekilde infaz edilecektir. 2. Dünya Savaşından sağ salim kurtulan bir savaş kahramanı olan Michael çok akıllı biridir, fakat aile mesleğini bir türlü benimseyememiştir. Ancak tüm bu olayların gidişatı onu olayların tamda merkezine oturtacak ve New York şehrinde en büyük suç mafyalarının savaşına dahil olacaktır.

Bu Filme 47 Yorum Yapılmış,

Sen de Yorum Yapmak İster Misin?

 1. EfeNiyazi dedi ki:

  Filim cokk güzel herkese tavsiye ederim

 2. Ufuk dedi ki:

  Çok güzel be çok duygusal harikulade anlatmıyorum izleyin görün muhteşem

 3. Desperado dedi ki:

  Gerçek bir film yapmacık yok begenmeyenler gitsin transformers izlesin bilgisayar yalanları ile dolu film sadelik dediğimiz bir filmdi Teşekkür ederim...

 4. Hakan dedi ki:

  Bu filmi beğenmeyenler gitsin pamuk prenses ve yedi cüceleri seyretsin...

 5. Barış dedi ki:

  Sizi anlamıyorum. Film ortalama bir düzeyde. Sahne geçişleri yok konu takibi yok 3 saat gereksiz uzunlukta. Her karakter kafasına göre bir olay yaratıyor ve ekrana kitlemiyor ben bunaldım izlerken bitsin artık dedim. Ki hergün en az 2 tane film izlerim. İyi kötü ne bulursam izlerim tutup anlamazsın sen falan diyecek olursa diye söylüyorum. Başyapıt falan değil bence... başyapıt mı istiyorsunuz alın size 3 baş yapıt.
  Marslı
  İnception
  Yeşil yol
  Bu filmleri izliyenler ne demek istediğimi anlar

  • Hakan dedi ki:

   Pamuk prenses ve 7 cüceleri izle sen..

   • dogukan dedi ki:

    ne alakası var her insanın farklı zevkleri var bu konuda barışa katılıyorum

    • Uchiha Sasuke dedi ki:

     Filmi daha izlemedim ama herkesin zevki farklıdır böyle yargılamamak gerekiyor.
     Şu an izlediğim en iyi film interstellar. Ha bu film bunu değiştirir belki diye umut ediyorum.. (:

  • Ufuk dedi ki:

   Kardeş başyapıt değil demişsin eyvallah ama başyapıt olarak ne ucuz roman filmini nede esaretin bedelini koymuşsun beğenmemiş olabilirsin özür dilerim ama ne bilim tuhafıma gidiyor saygı duymam lazım ama ne bilim duyamıyorum elimde değil.

 6. baboo dedi ki:

  Kesinlikle ölmeden önce izlenmesi gereken filmlerden

 7. apo dedi ki:

  Aldığı puanı tamamen abartmışlar gereksiz yere uzatılmış film 10 üzerinden 6 fazlası zarar bu fılme

 8. Frooo dedi ki:

  Spoiler Yorum!!! Yorumu Görmek için tıklayınız.

 9. sonar dedi ki:

  tam bir başyapıt izlemediyseniz kesin izleyin tam bir başyapıt hayatımda izlediğim en iyi filim

 10. Abdullah Asil Doğan dedi ki:

  Beni yıllar önceye götürdünüz...
  enfes bir film....
  gene enfes

 11. Bebeto dedi ki:

  daha önce neden izlemedim diye pişman olduğum film.
  siteyede teşekkürler

 12. asdasf dedi ki:

  Mükemmel

 13. Şahin Ertekin dedi ki:

  Bir baş yapıt.