Yenilmezler Serisi

Yenilmezler Serisi

Orijinal adı Avengers olan ve Türkçe’ye Yenilmezler olarak çevrilen seri, Marvel evrenlerinden birini daha sinemaseverlerle buluşturuyor. Yenilmezler takımı oluşturulmadan önce her biri ayrı birer süper kahraman olan grubun üyeleri, uluslararası barışı sağlamak ve korumak üzerine bir araya gelirken, yanlarına Black Widow olarak da adlandırılan ajan Natasha Romanoff’u da alarak güçlerine güç katmakta ve her bir filmde yeni bir maceraya yelken açmaktadırlar. Bir bakıma Agent of Shield isimli dizinin devamı niteliğinde de olan Yenilmezler serisi Iron Man, Captain America, Thor, Hulk, Hawkeye ve Black Widow başta olmak üzere birçok süper kahramanı bünyesinde barındırıyor.

Yenilmezler Serisi Film Sıralaması

Yenilmezler kronolojik sıra olarak bakıldığında serinin ilk filminin Yenilmezler adıyla 2012 yılında gösterime girdiğini; ardından da 2015 yılında Yenilmezler 2, 2018 yılında Avengers: Sonsuzluk Savaşı filmlerinin ön plana çıktığı görülürken, serinin dördüncü filmi de 2019 yılında Avengers Infinity War adıyla gösterime girecek. Şimdiden serinin ilk üç filmi Avengers box set olarak da satışa sunulmuş durumda. Avengers serisi kahramanların bir “team up” filminde birleşerek Loki ve onun uzaylı yenilmez ordusuna karşı savaşmalarının yanında, ekip zor dönemeçlerden geçmiş ve tam da umutsuzluğa kapıldıkları sırada Coulson ölünce tekrar toparlanan Yenilmezler’in Loki’ye karşı mücadeleleri durmaksızın devam edecektir.

Avengers Dört Koldan Ekranlara Giriş Yaptı!

Yenilmezler serisinin ilk filminin gişede yakaladığı büyük başarı sonrasında yapımcılar tarafından TV ekranlarına da adım atan Avengers ve Yenilmezler serisi karakterler aslında sinema ve televizyon ekipleri olarak ikiye ayrılmış, sinema ekranındaki Avengers grubunun televizyondakilerden pek de haberinin olmadığı ortaya çıkmıştır. Ayrıca Yenilmezler box set tüm dünyada satışa sunulmuş her platformda oldukça önemli satış rakamlarına da imza atmıştır. Ek olarak Avengers kelimesinin Türkçe’ye birebir tercüme edildiğinde “intikamcılar” olarak anılması gerekirken çevirinin “yenilmezler” olarak yapılması ve bu şekilde onay alması da bir başka ilginç boyut olarak dikkat çekiyor. Ancak öyle ya da böyle yenilmezler karşılığının da tüm Avengers karakterlerinin üzerine oldukça yakıştığından da söz etmek gerekiyor. Bu yönde tüm dünyada yok satan Avengers box set satışları Türkiye’de de gayet iyi gidiyor.

Adı Üstünde Yenilmezler

Marvel evreninde önemli bir yeri bulunan ve her biri süper kahraman olan öğeleri içinde barındıran Avengers Türkçe’ye çevrildiği şekliyle tam bir “yenilmezler” ordusu yaratmayı başarırken, serinin tüm filmlerinin her yaş grubundan izleyiciye hitap ettiği de kolaylıkla söylenebilir. Yenilmezler serisi kaç film sorusu için de 2019 yılında gösterime girecek serinin son filmiyle şu an için dört film olarak tasarlanmış Avengers serisi Marvel evreninde bilinmeyene doğru gelecekte de farklı filmlerle yol almaya devam edebilir. Bu nedenle Marvel evreninden Avengers ile ilgili haberlerin yakından takip edilmesi oldukça önem taşıyor.

Oyuncular