Müzede Bir Gece Serisi

Müzede Bir Gece Serisi

Sinema dünyasında son yılların en çok konuşulan üçlemelerinden biri olan  Müzede Bir Gece serisi 2006, 2009 ve 2014 yıllarındaki üç adet filmden oluşurken 2006 yılının sonunda gösterime giren ve orijinal adı Night At The Museum olan 108 dakikalık Amerikan ve İngiltere yapımı fantastik-komedi filmi yönetmen koltuğunda Shawn Levy otururken filmin senaryo yazarı da Thomas Lennon. Night At The Museum serisi ilk filminin oyuncu kadrosuna bakıldığında ise Robin Williams, Ben Stiller, Owen Wilson, Carla Gugino ve Paul Rudd isimleri ön plana çıkıyor. Aksiyon komedi olarak nitelendirilen film Ulusal Tarih Müzesi koridorlarında geçerken, dondurulmuş tarihi öğelerin kahramanımızın gece bekçiliği yaptığı ilk iş gününde canlanmalarını anlatırken, tarihi kaosun ortaya çıkması kadar çözümü de oldukça önemli bir olgu olacaktır. Film oldukça fazla macera, aksiyon ve heyecan içeriyor.

Müzede Bir Gece 2

Orijinal adı Night At The Museum 2: Escape From The Smithsonian olan ve Türkçe’ye Müzede Bir Gece 2 olarak çevrilen serinin bu ikinci filmi 2009 yılı Amerikan – Kanada ortak yapımı olarak ön plana çıkıyor. 105 dakikalık filmin yönetmen koltuğunda ilk filmde olduğu gibi Shawn Levy otururken, Robin Williams, Ben Stiller ve Owen Wilson’un yanına Amy Adams ve Rami Malek isimleri de ekleniyor. İkinci filmin ardından Müzede Bir Gece boxset olarak da satışa sunulan seri Doğal Tarih Müzesi’nin tadilata girmesinin ardından ortaya çıkan yeni olgular seyirciyi beyaz perdeye bağlamaya devam ediyor. Yeni eserler ve yeni kahramanların eklendiği film ilk filmin gişe rakamlarına benzer bir gişe yaparken, Night At The Museum boxset satışlarından sonra serinin üçüncü filminin çekilmesi de kararlaştırıldı.

Müzede Bir Gece 3

Orijinal adı Night At The Museum 3: Secret of The Tomb olan ve Türkçe’ye Müzede Bir Gece 3: Lahitteki Sır olarak çevrilen serinin bu son filminin yönetmenlik koltuğunda yine Shawn Levy otururken Ben Stiller, Robin Williams, Owen Wilson ve Steve Coogan gibi isimlerin yanına Ricky Gervais, Dan Stevens, Rebel Wilson ve Skyler Gisondo isimlerinin eklenmesi de seriyi daha çekici hale getiriyor. Müzede Bir Gece 3 filmi bilinen sıradan müzelerden biri olmayan New York Müzesi’ndeki sakinlerin birdenbire canlanması ve müze sakinlerine can veren bir tabletin kaybolmasının ardından Britanya Müzesi’ne gidilmesi ve tabletin sırrının çözülmesi gerekmektedir. Müzede Bir Gece kronolojik sıra 2006 yılındaki Müzede Bir Gece 1, 2009 yılındaki Müzede Bir Gece 2 ve 2014 yılındaki Müzede Bir Gece 3 filmlerinden oluşurken Müzede Bir Gece serisi kaç film sorusunun cevabı üç film olarak verilmiş oluyor. Serinin dördüncü filmi için de çalışmalar yürütüldüğü ve 2020 yılı itibariyle yeni bir film gelebileceği de konuşulan konular arasında yer alıyor.

Oyuncular