Mezarına Tüküreceğim Serisi

Mezarına Tüküreceğim Serisi

1978 yılındaki gerilim filminin 2010 yılında sinemaya tekrar uyarlanmasıyla bir sinema efsanesi haline dönüşen Mezarına Tüküreceğim serisi bir gerilim hatta bir korku filmi olarak kolaylıkla nitelendirilebilirken, filmdeki dehşet ve işkence sahneleriyle oldukça farklı bir hava yaratmayı da başarıyor. Rahatsız edici içeriğiyle ön plana çıkmasına rağmen film eleştirmenleri tarafından kolaylıkla bir başyapıt olarak isimlendirilen I Spit On Your Grave  serisi için sağlam psikolojiyle bile izlemesi en zor filmlerden biri olduğu söylenmektedir.

Mezarına Tüküreceğim Film Detayları

Steven R.Monroe  yönetmenliğinde çekilen serinin ilk filmi olan Mezarına Tüküreceğim 1 filmi oyuncuları Andrew Howard, Daniel Franzese, Rodney Eastman, Jeff Branson ve Sarah Butler’dan oluşurken başarılı bir yazar olmak isteyen  genç bir kadın yazar, yeni kitabı için huzur dolu nehir kıyısındaki evine giderken burada hiç tanımadığı bir grup adamın saldırısına uğrayarak, türlü işkencelere maruz kalır. Sonrasında ise Mezarına Tüküreceğim boxset serisi ilk filminde genç kadının kendisine bu işkenceyi yapanlara karşı iz sürme ve intikam mücadelesi başlayacaktır.

Mezarına Tüküreceğim 2

Serinin tüm dünyada adından oldukça bahsettirmesi ve elde ettiği muazzam gişe başarısı orijinal adı I Spit On Your Grave 2 olan ve Türkçeye Mezarına Tüküreceğim 2 olarak çevrilen serinin ikinci filminin çekilmesine neden oldu. İkinci filmin çekilmesiyle birlikte I Spit On Your Grave boxset olarak da piyasaya sürülen korku serisinin 106 dakikalık ikinci filminde, genç, çekici ve aranan bir model olan Katie, bir fotoğraf çekimi için evden ayrıldığında ilerleyen dakikalar onun için bir kabusa dönüşür. Fotoğraf çekiminin ardından eve dönen genç kadın; çekim ekibinden Georgy adlı adam tarafından evine gelerek etkisiz hale getirilir. Daha sonra bir kilere kapatılarak işkence ve tecavüze maruz kalır. Genç kadın bir yolunu bulup kilerden kaçtığında yaşamasının tek amacı kendine bunu yapanlardan intikam almaktır. Psikolojisi yerle bir olmuş bir kadının intikamı da dünyadaki en tehlikeli şeydir. 2103 yılında çekilen serinin bu ikinci filminin yönetmen koltuğunda Steven M. Monroe otururken film gişesi 50 milyon doları geçti

Mezarına Tüküreceğim 3

Serinin şimdiye kadar gösterime giren son filmi olan Mezarına Tüküreceğim 3 filminde, ilk filmin kahramanı Jennifer adını değiştirerek tekrar çalışmaya başlamış ancak kendisine hayatı zindan edenlerden intikam alma düşüncesi devam etmektedir. Grup terapilerine katılan genç kadın kendisini kaotik ortamdan çıkaran arkadaşı Marla’nın eski erkek arkadaşı tarafından öldürülmesi üzerine intikam yoluna tekrar sapmaya başlar. Mezarına Tüküreceğim serisi kronolojik sıra böylece tamamlanırken, Mezarına Tüküreceğim serisi kaç film diye sorulacak olursa serinin üç filmden oluştuğu; dördüncü filminin de kısa bir süre sonra gösterime gireceği söylenebilir. Mezarına Tüküreceğim herkesin izlemesi gereken mükemmel bir korku serisi olarak göze çarpıyor.

Oyuncular