Kurt Kapanı Serisi

Kurt Kapanı Serisi

Kurt Kapanı serisinin ilk filminin sadece 1 milyon dolar bütçeyle çekilmiş olmasına rağmen gişede yakaladığı büyük başarının yanında Kurt Kapanı serisi oldukça ses getirmeyi başarırken, serinin tüm filmlerinin oldukça popüler olduğunun da belirtilmesi gerekiyor. Kurt Kapanı serisinin ilk filmi Wolf Creek, yaşanmış olaylar bütününden oluşurken konum olarak da Avustralya’nın terk edilmiş bölgeleri kullanılmaktadır. Serinin ilk filminde aynı üniversitede okuyan üç yakın arkadaş olan Liz, Kristy ve Ben tatil için Avustralya’daki Wolf Creek Ulusal Parkı’na giderken kafalarında sadece gizemli meteor kriteri vardır. Parka giden üçlü geriye döndüklerinde arabalarının çalışmadığını görürken, bu dev alanda kendilerine yardım edecek de hiç kimse bulunmamaktadır. Wolf Creek serisi bu dakikadan sonra oldukça gizemli ve heyecanlı bir hal alırken havanın kararmasıyla beraber kamyonuyla yanlarına gelen bölge yerlisi bir adamın gençleri alıkoymasıyla birlikte, üç arkadaş her türlü vahşetle yüzleşmeye başlayacaklardır. 99 dakikalık ilgi çekici filmin yönetmen koltuğunda Greg McLean otururken, filmin oyuncu kadrosu da Nathan Philips, Kestie Morassi, John Jarratt, Andy McPhee ve Peter Alchin’den oluşuyor.

Wolf Creek 2

2005 yılındaki ilk filmden tam 9 yıl sonra, adını sinema tarihinin en büyük piskopatları arasına yazdıran Mick Taylor, aradan geçen yıllardan sonra uzun zaman önce Wolf Creek’de yapmış olduğu dehşet dolu katliamın aynısını yapmak için yeminler etmekte ve bu yönde kurbanlar aramaya devam etmektedir. Bunun sonucunda çok geçmeden aradığı kurbanların aslında çok da uzakta olmadığını kolaylıkla fark edecektir. Kurt Kapanı boxset olarak da satışa sunulan ve satışa sunulduğu her yerde oldukça iyi satış rakamlarına ulaşan set, Amerika ve Avrupa’da da Wolf Creek boxset adıyla aynı başarıyı sağlamayı başardı. Serinin ikinci filminin yönetmen koltuğunda ilk filmde olduğu gibi Grep McLean otururken; oyuncu kadrosunun da John Jarratt, Ryan Corr, Gerard Kennedy, Annie Byron ve Shane Connor’dan oluşuyor.

Kurt Kapanı Film Sıralaması

Kurt Kapanı serisi arasında baya uzun zaman olsa da her iki filmin de birbirine yakın gişe rakamlarını sağlaması da oldukça önemli bir detay olarak göze çarpıyor. Kurt Kapanı serisi kronolojik sıra 2005 yılındaki Kurt Kapanı 1 ve 2014 yılındaki Kurt Kapanı 2 filmiyle iki film olarak açıklanabilir. Kurt Kapanı serisi kaç film sorusunun cevabı da aynı şekilde iki film olarak açıklanabilir. Kurt Kapanı 3 filmi için de kamuoyunda oldukça fazla değişik bilgiye rastlamak mümkünken şu an için filmin 2019 yılında gösterime girmesi beklenmiyor. Ancak gerek serinin yönetmeni gerekse de yapımcısı tarafından üçüncü filmin geleceği kesin gibi. Böylelikle Wolf Creek filmleri üçüncü filmiyle de oldukça ses getireceğe benziyor. Bu yönde psikopat kahramanımızın son filmde ne gibi olaylara neden olacağı da oldukça meark edilliyor.

Oyuncular