Köfte Yağmuru Serisi

Köfte Yağmuru Serisi

Son yıllarda gösterime giren komedi animasyon serilerinin en güçlülerinden biri olan Köfte Yağmuru serisi Sam, Sparks, Flint, Maymun Steve, Shelbourne, Brent ve Manny gibi kahramanların eğlenceli maceralarını beyaz perdeye uyarlarken; maceradan maceraya atlayan kahramanların bol eğlenceli hikayelerinin yanı sıra yaşanan maceraların da seriye farklı bir tat verdiğini belirtmek gerekiyor.

Serinin İlk Filmi Köfte Yağmuru 1

Cloudy With A Chance Of Meatballs Serisi ilk filmi olan Köfte Yağmuru 1 gidilen bir kasabada ziyaretçilerin ne yiyeceklerine karar verememeleri gibi bir olumsuzluğu ortadan kaldırarak, gökten köfte yağmasını konu eden çok eğlenceli bir film. Oldukça sevilen çizgi roman kitabından sinemaya uyarlanan Köfte Yağmuru serisi ilk filminde köfte ve makarnalar seyircinin iştahını kabartırken, kasabanın mucidi olan Flint’in de eğlenceli hikayesi de seyirciyi oldukça güldürmeyi başarıyor. Bunun yanında Flint’in kasabaya gelen bir hava durumu sunucusu olan Sparks ile yaşadığı dostluktan da bahsetmek gerekiyor. Sonuçta meydana gelen ve dev köfteler üreten makinayla savaşabilmek ve kasabayı kurtarabilmek için Flint ve Sparks oldukça eğlenceli ve bir o kadar heyecanlı bir hikâyenin başrolü konumuna geliyorlar.

Köfte Yağmuru 2 

Serinin ikinci filmi olan Köfte Yağmuru 2 filmi ilk filmle bağlantılı olarak bir devam filmi şeklinde ortaya çıkarken Cloudy With A Chance Of Meatballs boxset satışlarının da ikinci filmin vizyondan çıkar çıkmaz satışa sunulması da başka bir ayrıntı olarak dikkat çekiyor. Köfte Yağmuru 2 filmi, ilk filmde durdurulduğu sanılan icadın bozukluğunun yeniden nüksetmesi üzerine, bu kez de evrensel işlem bozukluğu nedeniyle dünyanın yiyecek ve hayvan karışımı yaratıklarla baş başa kalması ve sonucunda Flint ve arkadaşlarının bu kötülüklerden dünyayı kurtarma çabaları ön plana çıkıyor. Köfte Yağmuru boxset olarak da satışa sunulan seride sevimli kahramanlarımızın kendilerini affettirme çabaları da oldukça eğlenceli bir şekilde beyaz perdeye aktarılmış durumda. 2013 yılı Amerikan yapımı olan animasyon komedi filminin yönetmen koltuğunda Cody Cameron otururken; seslendirme oyuncuları olarak Neil Patrick Harris, Terry Crews, Anna Faris, Benjamin Bratt ve James Caan ön plana çıkıyor.

Köfte Yağmuru Serisi Detayları

Köfte Yağmuru serisi kronolojik sıra olarak 2010 yılındaki ilk Köfte Yağmurları filmi ve 2013 yılındaki Köfte Yağmurları 2 filmlerinden bahsetmek mümkünken böylelikle Köfte Yağmuru serisi kaç film sorusu için de iki filmden oluştuğunu söylemek de gerekiyor. Bunun yanında film serisi için tüm yiyecek hayvanlar için özel isimler belirlenirken, oyuncuların turşuları seslendirirken gargara yaparak konuşmaları da başka bir eğlenceli detay olarak göze çarpıyor. Serinin ikinci filminde Earl Devereaux karakteri Mr. T. yerine Terry Crews tarafından seslendirilirken, karakterin çoğu için mimik ve jestlerin de Crews’lere dayandığı görülmektedir. Köfte Yağmuru her yaştan izleyici için önemli bir seçenek.

Oyuncular