Kingsman Serisi

Kingsman Serisi

2014 ve 2017 yıllarında çekilen iki adet Kingsman filmi pek de tahmin edilmeyen bir başarı hikayesine ulaşmasının yanında hem oldukça etkileyici hem de eğlenceli hikayesiyle 2 filmlik Kingsman boxset satışlarıyla dahi oldukça etkileyici rakamlara imza atmış durumda. Kısaca bir James Bond parodisi olarak nitelendirilebilecek seri bu yönde yapılmış en iyi örneklerden biri olarak da değerlendirilebilir. Kingsman serisi 2014 yılındaki Kingsman: Gizli Servis filmi ile başlarken, bunu 2017 yılında gösterime giren Kingsman: Altın Çember filmi takip etti. Hatta ikinci filmi izleyenler yönetmenin kesinlikle Marvel evreninde bir hikâye çekmesi gerektiğini belirtirken, ilk filmdeki etkileyici unsurların çokluğu yanında serinin ikinci filmindeki eğlenceli yapı varlığı da oldukça önemli. Filmin kurgusu eleştirmenler tarafından mükemmel olarak nitelendirilirken, özellikle seride kekeme başkan Colin Firth ve filme damga vuran dövüş sahneleri, çatışmalar ve görsel efekler de oldukça başarılı. Kingsman bu yönleriyle bir casusluk filminden çok daha fazlasını seyirciye vadediyor.

Kingsman Film Detayları

Orijinal adı Kingsman: The Secret Service olan ve Türkçe’ye Kingsman: Gizli Servis olarak çevrilen 129 dakikalık film Türkiye’de 13 Mart 2015 tarihinde gösterime girdi. 2014 yılı Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere ortak yapımı olan Kingsman: Gizli Servis filmi daha önce Kick Ass ile ön plana çıkmış olan Dave Gibbons ve mark Millar tarafından yaratılan çizgi romanın sinema uyarlanması olarak beyaz perdeye aktarılırken, film çok yetenekli ancak eğitimsiz olan bir sokak gencinin oldukça gizli bir casusluk organizasyonuna girmesini ve bu konuda oldukça zor eğitimlerden geçmesini konu alıyor. Bu sırada dünyayı tehdit eden sorunlu bir kişiliğin ortaya çıkması filmi oldukça izlenilir kılmaya yetiyor. Kingsman Gizli Servis serisi yönetmen koltuğunda Matthew Vaughn otururken film senaryosu da Matthew Vaughn ile birlikte Jane Goldman’a ait. Filmin oyuncu kadrosu ise Colin Firth, Taron Egerton, Samuel L. Jackson ve Mark Strong gibi isimlerden oluşuyor.

Kingsman: Altın Çember

İlk filmin getirdiği gişe başarısı sonucunda film bütçesi önemli oranda arttırılırken üç yıl sonra gösterime giren Kingsman: Altın Çember filmi de ilk film kadar beğenilip, benzer gişe rakamlarını yakaladı. İlk filmdeki oyuncu kadrosundan Samuel L. Jackson ayrılırken, yerine gelen Channing Tatum ve Julianne Moore’nın oldukça renk kattığı yapım, Kingsman karargâhının Poppy tarafından yerle bir olmasından sonra, Eggsy’nin kendilerine benzer bir örgüt olan Statesman’dan yardım istemesi sonucu İngiliz ve Amerikalıların düşmanlarıyla olan mücadelesini oldukça renkli ve eğlenceli bir şekilde anlatıyor. Kingsman Altın Çember boxset, ilk filmi de içine alarak ikili olarak satışa sunulurken, Kingsman kronolojik sıra 2014 yılındaki Kingsman: Gizli Servis ve 2017 yılındaki Kingsman: Altın Çember filmlerinden oluşuyor. Böylelikle Kingsman serisi kaç film sorusunun cevabı da iki film olarak verilebiliyor.

Oyuncular