John Wick Serisi

John Wick Serisi

İlk filmi 2014 yılında sinema seyircisiyle buluşan, son filminin de 2019’da gösterime gireceği açıklanan  John Wick serisi ilk iki filmi tüm dünyada oldukça geniş izleyici rakamlarına ulaşırken, serinin üçüncü filminin de gösterime girmesiyle beraber sinema tarihinin gelmiş geçmiş en çok ses getiren üçlemelerinden biri olmayı da başaracağı düşünülüyor. Başrolünde, yönetmen ve senarist koltuğunda Keanu Reeves’in yer aldığı John Wick filmleri için serinin ilk iki filminin 262 milyon dolar gişe hasılatına eriştiği görülürken; serinin üçüncü filmi için Keanu Reeves’in açıklamalrı da son döneme damgasını vurdu. Bu yönde John Wick 3 için souları yanıtlayan Keanu Reeves John Wick dünyasını çok sevdiğini ve tekrar aynı karakteri canlandıracağı için oldukça heyecanlı olduğunu belirtti. Bu arada ilk filmde harikalar yaratan ancak ikinci filmde biraz olsun dağılan teknik ekibin tamamının da John Wick üçlemesi serisi son filmi için biraraya geleceği de kesinleşti. Aynı zamanda John Wick 3 için, ilk filmin yardımcı yönetmeni, ikinci filmin de yönetmeni olan Chad Stahelski’nin üçüncü film için Keanu Reeves’le birlikte yönetmen koltuğunda olacağından da bahsetmek gerekiyor. Senarist Derek Kolstad’da görevine aynen devam ediyor.

John Wick Serisi Detayları

John Wick serisinin üçüncü filmi için belirtilmesi gereken bir diğer detay da dağıldığı söylenen ilk iki filmdeki karakterlerin tam kadro olarak üçüncü filmde de yer alacak olması. İlk iki filmden sonra ortaya çıkan John Wick boxset satışlarında seyircinin de üstüne basa basa belirttiği üzere filmin en önemli unsuru olarak görülen karakterlerin yanı sıra, ilk iki filmin çekimi esnasında dahi birkaç kere değişen film isimleri yanında serinin üçüncü filminin ismi John Wick 3: Parabellum olacağı da belli oldu. Aynı zamanda John Wick serisi boxset satışları da devam ediyor. Aynı zamanda serinin üçüncü filminde John Wick’in yine yollarda olacağı da kesinleşti. Bu doğrultuda ilk filmde New York dışına çıkmayan tetikçi, ikinci filmde İtalya’nın başkenti Roma’ya gitmişti. Üçüncü filmde tetikçimizin Paris, Tokyo, İngiltere, Kudüs, Asya, Ortadoğu veya İsrail’den birine uğrayacağı ifade ediliyor.

John Wick Serisi Film Sıralaması

John Wick serisi kaç film sorusunun cevabı 2019 yılında gösterime girecek filmle beraber üç film olarak açıklanabilirken, 2014 yılındaki John Wick’in serinin ilk filmi, 2017 yılındaki John Wick 2’nin serinin ikinci filmi oluğunu, 2019 yılında gösterime girecek John Wick 3 filmi ile birlikte John Wick serisi kronolojik sıra da tamamlanmış oluyor. Bu yönde filmin senaristinden yönetmenine kadar herkes 2019 yılındaki film için oldukça heyecanlıyken, özellikle Keanu Reeves’in John Wick 3 için en heyecanlı kişilerin başında geldiği de biliniyor. Ek olarak Halle Berry’de John Wick 3 filminde olacak.

Oyuncular