İri Kıyım Serisi

İri Kıyım Serisi

İri Kıyım – Goon serisi 2011 yılındaki ilk filmin ardından 2017 yılında gösterime giren ikinci filmle birlikte iki filmlik bir komedi serisi olarak göze çarparken, son yıllarda görmeye çok alışkın olamadığımız komedi filmleri serisi için de oldukça önem taşıyor. İri Kıyım serisi 2011 yılında gösterime giren ilk filmiyle beraber komedi anlamında oldukça güzel tepkiler alırken filmin Goon: The True Story of an Unlikely Journey into Minor League Hockey kitabının bir uyarlaması olduğundan da bahsetmek gerekiyor. İri Kıyım – Goon serisi ilk filmi uzun süredir iş bulamayan aynı zamanda ailesi ve arkadaşları tarafından da çok fazla ciddiye alınmayan kahramanımızın profesyonel bir hokey takımında yarattığı mucizeler ve elde ettiği başarılara mercek tutarken filmin beklentilerin oldukça üzerine çıktığını da söylemek yanlış olmaz.

Hem Spor Hem Komedi

Son dönemde komedi alanında, hele spor ve komedinin harmanlanması anlamında ortaya çıkan çok başarılı işlerden bahsetmek çok da mümkün değilken, İri Kıyım- Goon serisinin bu yönde çok başarılı bir iş çıkardığı da ortada. 2017 yılındaki ikinci filmden sonra İri Kıyım boxset olarak da satışa sunulan seri her yaştan izleyici tarafından çok iyi tepkiler almış, aynı zamanda hem ülkemizde hem de tüm dünyada iyi sayılabilecek satış rakamları da yakalamıştı. İlk filmin hemen ardından İri Kıyım – Goon boxset için; aynı zamanda da serinin ikinci filminin yapılması için Holywood’a izleyiciler tarafından baskılar yapılmış ve ilk filmden 6 yıl sonra da serinin ikinci filmi gösterime girmişti. İri Kıyım – Goon serisi içerdiği komedi unsurlarının yanı sıra fanatik takım destekçileri ve sporseverler için oldukça iyi vakit geçirilmesi konusunda oldukça önemli etkiler sağlarken, biraz fazla erkek işi olması bu konuda getirilebilecek yegâne eleştirilerden biri olarak da ön plana çıkıyor. Aynı zamanda İri Kıyım serisi için mutlaka belirtilmesi gereken bir diğer hususun izleyicilerin filmleri sıkılmadan izlemeleri ve filmler bittiğinde sevdikleri bir dizi sona ermiş gibi üzülmeleri olarak da nitelendirilebilir.

İri Kıyım Serisi Detayları

İri Kıyım serisi kronolojik sıra belirtilecek olursa 2011 yılında çıkan İri Kıyım 1 filmiyle birlikte 2017 yılında gösterime giren İri Kıyım – Goon 2 filmiyle birlikte İri Kıyım serisi kaç film sorusunu da iki film olarak yanıtlamak mümkün görünüyor. Aynı zamanda takımdaşlık ve komedi spor kategorisi için altın değerinde noktalar içeren film sadece spor alanında değil yaşamın her alanında görülebilecek duyguları da tüm çıplaklığıyla seyirciye yansıtmayı başarıyor. Rekabet, dayanışma, mücadele, kavga, kan ve acıyla alakalı çok önemli mesajlar da içeren İri Kıyım serisini henüz izlememiş olanların en kısa sürede 2 filmlik seriyi izlemeleri de önemli bir tavsiye olacaktır.

Oyuncular