Ejderhanı Nasıl Eğitirsin Serisi

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin Serisi

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin serisi sinema tarihinin in çok gişe yapan 20 yapımından biri olmayı başarırken, her filmin diğerinin üzerine koyduğu başarı öyküsü de bahsedilmeye değer durumda. 1 saat 33 dakikalık Ejderhanı Nasıl Eğitirsin serisi ilk filmi 2010 yılında gösterime girerken, Amerikan yapımı animasyon filminin yönetmen koltuğunda Chris Senders ve Dean DeBlois otururken filmin dublaj oyuncuları (orijinal sesler) da Gerard Butler, Jay Baruchel, America Ferrera, Jonah Hill, Christopher Mintz Plasse, Craig Ferguson, T.J. Miller ve Kristen Wiig’den oluşuyor. How to Train Your Dragon Serisi film müzikleri de John Powell imzası taşıyor.

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 2

Dreamworks’un Shrek serisinden sonra en çok gişe yapan serisi olan Ejderhanı Nasıl Eğitirsin serisinin ilk filminin elde ettiği başarının hemen arkasından serinin ikinci filminin bir an önce gösterime girebilmesi için kollar sıvanırken, ikinci filmin gösterime girmesi dört yıl sürdü. 2014 yılında Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 2 ismiyle beyaz perdede izleyicisiyle buluşan film, ilk filmdeki ejderha ve vikinglerin birleşmesinin hemen ardından Berk Adası’ndaki huzur günleri adadaki gizli buzdan bir mağaranın keşfedilmesi ve bu sayede yüzlerce vahşi ejderhanın uyandırılmasıyla son bulur. Kısaca ilk filmdeki Hiccup ve ejderhasının aksiyon dolu macerası kaldığı yerden devam ederken, serinin bu ikinci filminin 600 milyon doların üzerinde bir gişe rakamına eriştiği de çok önemli bir ayrıntı olarak ön plana çıkıyor. Henüz ilk iki filmin ardından Ejderhanı Nasıl Eğitirsin boxset satışa sunulurken elde ettiği satış rakamı da gayet etkileyiciydi.

Serinin Üçüncü Filmi Ocak 2019’da Vizyonda!

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin serisinin üçüncü filmi olan Ejderhanı Nasıl Eğitirsin: Gizli Dünya filmi izleyiciyi yeni bir ejderhayla tanıştırırken, 600 milyon doların üzerinde gişe rakamına ulaşan ikinci filmden daha iyi bir rakam elde edeceğe de benziyor. How to Train Your Dragon boxset satışlarının ilk iki filmin ardından çok iyi rakamlara ulaşması sonucu gösterime girecek üçüncü film; seride izleyici yeni ejderhayla tanıştıktan sonra bir önceki filmde görevini eksiksiz ve başarıyla meydana getiren Hicks ve ejderhası Dişsiz’in yeni keşfettikleri ejderhalarıyla olan maceralarını ekrana getiriyor. Serinin diğer filmlerinde olduğu gibi Ejderhanı Nasıl Eğitirsin: Gizli Dünya filmi Türkiye’de 25 Ocak 2019 tarihinde gösterime girecek. Bununla birlikte Ejderhanı Nasıl Eğitirsin serisi kaç film sorusu için üç film cevabı verilirken, Ejderhanı Nasıl Eğitirsin serisi kronolojik sıra da 2010 yılındaki Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 1, 2014 yılındaki Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 2 ve 2019 yılında gösterime girecek Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 3 şeklinde oluşuyor. 2019 yılında gösterime girecek olan filmle alakalı oldukça büyük beklentilerin ne denli gerçekleşeceği de bir başka merak konusu. Serinin tutkunları 2019 yılını iple çekiyor.

Oyuncular