Cehennem Melekleri Serisi

Cehennem Melekleri Serisi

Cehennem Melekleri Serisi 2010, 2012 ve 2014 yılları arasında ikişer yıl arayla çekilmiş 3 adet filmden meydana gelen ve sinema tarihinde önemli bir yeri olan üçlemelerden biridir. Orijinal adı The Expendables olan ve izleyiciyi aksiyona doyuran serinin dördüncü filminin de 2019 yılının ikinci yarısında gösterime girmesi bekleniyor. Seri ilk üç filminde Hollywood’un en büyük yıldızlarından önemli bir seçkiyi bir araya getirmesinin yanında yıllarca konuşulan aksiyon sahneleriyle de oldukça ön plana çıkmıştı.

2010 Yılından Bugüne Gelen Efsane Seri

2010 yılında gösterime giren ilk film Cehennem Melekleri 1’den sonra ikişer yıl arayla gösterime giren iki adet filmin yanında 2014 yılından sonra herhangi bir The Expendables serisi filmi çıkmaması özellikle erinin tutkunlar tarafından üzüntüyle karşılanırken serinin dördüncü filmin çekileceğiyle alakalı müjde serinin hem başrol oyuncusu hem de senaristi olan Sylvester Stallone tarafından geldi. Stallone serinin dördüncü filmi olan Cehennem Melekleri 4 filminin 2019 yılının ikinci yarısında gösterime gireceğini belirterek, kadroya Harrison Ford, Antonio Banderas, Mel Gibson, Jason Statham, Terry Crews, Arnold Schwarzenegger, Jet Li ve Wesley Snipes gibi yıldızların da katılacağını duyurdu. İlk üç filmin sağladığı gişe başarısının yanında ilk üç filmden oluşan Cehennem Melekleri boxset  satışlarının tüm dünyada oldukça iyi rakamlara ulaştığı da biliniyor. Bu yönde Stallone 2014 yılındaki son filmden sonra yapımcılardan biri olan Avi Lerner ile anlaşamaması üzerine seriyi bitirmiş, usta oyuncu Arnold Schwarzenegger de kendisini desteklemişti. Aradan geçen dört yılın sonunda tüm sıkıntılar aşıldı ve Cehennem 4 filmi için beklenen sözleşme de geçtiğimiz günlerde imzalandı. The Expendables boxset bu anlaşma üzerine daha önce dağıtım yapılmayan Çin’de de satışa çıktı ve bir ayda 5 milyon satış rakamını yakaladı.

Cehennem Melekleri Film Detayları

2010 yılında gösterime giren ve tüm dünyada kasırgalar estiren serinin birinci filmi olan Cehennem Melekleri 1, diktatörlükle yönetilen bir Güney Amerika ülkesinin zalim diktatörünü devirmek için ülkeye gizlice sızan bir grup paralı askerin aksiyon dolu hikayesi anlatılıyor. Ancak özel grup ülkeye giriş yaptıktan sonra kendilerine anlatılanların gerçek olmadığını algıladığında işler tamamen değişecektir. Cehennem Melekleri serisi kronolojik sıra çerçevesinde gösterime giren ikinci filmde, ilk filmdeki ekip bu sefer kişisel bir hesaplama için bir araya gelirken filmin yönetmen koltuğunda bu kez Stallone yerine Simon West otururken Chuck Norris ve Van Damme’ın da kadroya katılıyor. Serinin üçüncü filmi olan Cehennem Melekleri 3 filmi ise özel paralı asker grubunun son görevlerinde tehlikeli bir silah tüccarının peşine düşüp, onu etkisiz hale getirme çabalarını anlatıyor. Cehennem Melekleri serisi kaç film sorusu da böylelikle üç film olarak cevabını bulmuş oluyor. Serinin dördüncü filmi için beklenen gişe rakamı ise 1 milyar dolar.

Oyuncular