Bad Boys Serisi

Bad Boys Serisi

1995 yılında gösterime giren ve Çılgın İkili adıyla Türk sinemalarında gösterime giren Bad Boys Serisi o günden bu yana geçen yirmi yılı aşkın sürede 2003 yılında Çılgın İkili filmiyle devam ederken, serinin üçüncü ve dördüncü filmlerinin birbirinin peşi sıra 2019 ve 2020 yıllarında gösterime gireceği de belli oldu.

Bad Boys Serisi Film Detayları

1995 yılında başlayan Bad Boys çılgınlığı ve Çılgın İkili serisi Türkiye’de de Kasım 1995 tarihinde gösterime girerken 1 saat 59 dakikalık filmin yönetmen koltuğunda da Michael Bay’ın oturduğunu belirtmek gerekiyor. Polisiye ve gerilim türünün başarılı örneklerinden biri olarak gösterilen filmin oyuncu kadrosu da Martin Lawrance, Will Smith, Tckêky Karyo gibi isimlerden oluşuyor. Film iki adet narkotik polisinin sorumluluk alanlarındaki uyuşturucunun çalınması ve malı geri alabilmek için gerekli olan 72 saatlik sürede yaşadıkları aksiyonu anlatıyor. Aynı zamanda aksiyonun yanında 1990’ların ikinci yarısında çekilmeye başlayan aksiyon komedi türünün de en önemli örneklerinden biri olarak kabul edilen Bad Boys 1 filmi elde ettiği gişe başarısıyla da oldukça dikkat çekmeyi başardı. Film yönetmen Michael Bay’ın da yönetmenlik hayatında bir kilometre taşı olarak kabul ediliyor.

Bad Boys 2

İlk filmin oldukça ses getirmesi ve dönemin şartlarına göre kazandığı önemli gişe başarısının ardından ikinci film için sekiz sene beklense de Bad Boys hayranlarının beklediklerinden daha iyi bir film ortaya çıkmayı başardı. İkinci filmin vizyona girdiği 2003 yılında Bad Boys boxset olarak da satışa sunulan seri DVD satış rakamlarıyla da 2003 ve 2004 yılına damgasını vurmuştu. Orijinal adı Bad Boys 2 olan ve Türkçe’ye Çılgın İkili 2 adıyla çevrilen serinin bu ikinci filmi 147 dakikalık uzun süresiyle de dikkat çekiyor. Çılgın İkili boxset satışları sadece Amerika’da 1 milyonu geçen komedi aksiyonun yönetmen koltuğunda ilk filmde olduğu gibi Michael Bay otururken, senaryo yazarlarının da George Gallo ve Maarianne Wibberley olduğu göze çarpan bir diğer detay. İlk filmin başrollerinde bulunan Will Smith ve martin Lawrence’in yanına serinin ikinci filminde katılan Gabrielle Union’un oldukça başarılı bir performans sergilediği film, ilk filmde olduğu gibi Mike ve Marcus’un yeni bir uyuşturucu trafiğinin kokusunu alması ve sonrasında gelişen aksiyon dolu olaylardan oluşuyor. Ancak bu uyuşturucu trafiği oldukça tehlikeli olduğundan polislerin birbirlerine daha da sıkı sarılmaları gerekecektir. Bad Boys serisi kronolojik sıra olarak şu an için iki filmden oluşan seriye 2019 ve 2020 yıllarında iki film daha katılınca Bad Boys serisi kaç film sorusunun cevabı da dört film olarak verilmiş olacaktır. 2019 yılında gösterime girecek filmin fragmanlarına da internet üzerinden ulaşılabilirken filmin gişe rakamlarının da oldukça yüksek olması bekleniyor.

Oyuncular