Annabelle Serisi

Annabelle Serisi

Unutulmaz korku filmi serisi Annabelle’nin üçüncü filminin 2019 yılında gösterime gireceğinin kesinleşmesiyle birlikte, Annabelle tutkunlarını büyük bir heyecan sararken, serinin ilk iki filminden oluşan Annebelle serisi boxset satışlarının da üçüncü filmin gösterim tarihinin belli olmasıyla birlikte yükselişe geçti. 2014 yılında gösterime giren ilk Annabelle filminin yakaladığı büyük gişe başarısı ve film hakkında getirilen olumlu yorumlar sayesinde filmin ikinci halkasının çekilmesine karar verilmiş ve Annabelle 2: Kötülüğün Doğuşu 2017 yılında gösterime girmişti. Böylelikle film 2017 yılına tam anlamıyla damga vururken serinin üçüncü filminin de 2019 yılında gösterime gireceği açıklandı. Ayrıca serinin üçüncü filminin yönetmen koltuğunda daha önce IT filmiyle büyük sükse yapan Gary Dauberman oturuyor.

Seyircisini Hastanelik Eden Seri Annabelle!

Annabelle serisi için son yılların en ürkütücü filmlerinden biri olduğunu söylemek pek de yanlış olmayacak. Öyle ki serinin ikinci filmi Annabelle 2: Kötülüğün Doğuşu filminin izleyicisini hastanelik ettiği de biliniyor. Annabelle serisi için belirtilmesi gereken bir başka özellik de korku filmleri konusunda kült bir hale gelmiş Korku Seansı’nın spin-off projesi olması yolunda ilerlemesi olarak da açıklanabilir. Bu yönde serinin üçüncü halkasından beklentiler de oldukça fazla. Hatta Temmuz 2019’da gösterime girmesi beklenen serinin üçüncü filminin gişe anlamında serinin ikinci filmi olan Annabelle: Kötülüğün Doğuşu filminin üzerine çıkacağına da kesin gözüyle bakılıyor.

Oyuncak Bebeğin Laneti

Annabelle: Creation serisi gerçekten yaşanmış bir hikâyenin tüm detaylarıyla sinema perdesine aktarılmış halini teknolojik efektlerle süslerken; oyuncak bebek koleksiyonu yapan hamile eşi Mia için bez bebek Annebelle’yi satın alarak ona beyaz gelinlik giydiren John’un evi sapkın bir tarikat tarafından basılıp evin içerisine bırakılan kötü ruhun Annebelle’nin oyuncak bedenine girmesi anlatılıyor. Annabelle 2 konusu olarak ilk filmin devamı niteliğinde adlandırılabilirken daha acımasız ve dehşetli sahneler barındırdığından da bahsetmek gerekiyor. Serinin ikinci filminde hikâye iyice geçmişe giderken, oyuncak bebek üretimi yapan bir adamın küçük kızları trajik bir şekilde hayatını kaybederken, bu kez de oyuncakçının yarattığı lanetli Annabelle bir çok kişinin hayatını harabeye çevirecektir. Bu arada Annabelle: Creation boxset satışların sadece Amerika’da 50 milyon dolar satış rakamına ulaştığı da görülüyor. Bu da demek oluyor ki iyi kurgulanmış bir korku filmi sadece sinemada değil, sinema dışında da izlenmeye kesintisiz devam ediyor ve her türlü yaş grubunun da ilgisini çekiyor. Annabelle kronolojik sıra için de 2014 yılında gösterime giren Annabelle ve 2017 yılında syirciyle buluşan Annebelle: Kötülüğün doğuşu filminin yanı sıra 2019 yılında gösterime girecek Annabelle 3 filminden oluşan üç filmden söz edilebilir. Böylelikle Annabelle serisi kaç film sorusunun cevabı da üç film olarak verilebilir.  Bakalım Temmuz 2019’da serinin tutkunları nasıl bir filmle karşı karşıya kalacak.

Oyuncular