12 Tuzak Serisi

12 Tuzak Serisi

İlk filmi 2009 yılında, ikinci filmi 2013 yılında, serinin son filmi de 2015 yılında çekilen 12 Tuzak serisi gerilim ve aksiyon türündeki en başarılı üçlemelerden birini oluşturuyor. Serinin ilk filmi olan 12 Tuzak 1 filmi 108 dakikalık süresi ve heyecanın bir an olsun azalmadığı hikayesiyle oldukça dikkat çekmeyi başarıyor. 12 Rounds Serisi ilk filminde Miles Jackson milyonlarca dolar parayla kaçarken Danny adlı polis tarafından durdurulur ve Miles’in kız arkadaşı da yanlışlıkla öldürülür. Miles hapse girdikten 1 yıl sonra kaçmayı başarır ve Danny’in kız arkadaşının hayatını bağışlaması için ona 12 adet görev verir. 12 Tuzak serisinin ilk filminin yönetmen koltuğunda aksiyon filmlerinin aranılan adamı Renny Harlin otururken, filmin oyuncu kadrosunda ise John Cena, Taylor Cole, Ashley Scott, Aidan Gillen ve Brian J. White yer alıyor. Senaryo ise Daniel Kunka imzası taşıyor.

12 Tuzak 2: Kanunsuz Filmi

Orijinal adı 12 Rounds: Reloaded olan ve Türkiye sinemalarından 12 Tuzak 2 olarak gösterime giren 100 dakikalık Amerikan yapımı 2013 yılı aksiyon filmi serinin ilk filminin devam filmi olarak dikkat çekerken bir sonraki tuzağın ne olduğuyla alakalı da seyirciyi önemli bir merak içinde bırakıyor. İkinci filmin gösterime girmesiyle 12 Tuzak boxset olarak da satışa sunulan seri, kendi halinde bir sağlık görevlisi olan Nick ve yıllardır peşini bırakmayan pisikopatla yapacağı bir telefon görüşmesi sonrasında kendini tehlikeli bir labirentin içinde bulurken, Nick’in karısının hayatının tehlike altında olması ve Nick’in geç kalmadan meydana gelen ipuçlarını birleştirerek katili yakalama çabaları beyaz perdeye aktarılıyor. 12 Rounds boxset satışlarının da oldukça iyi seviyelerde seyrettiğini de belirtmek gerekiyor. 12 Tuzak 2: Kanunsuz filmi yönetmen koltuğunda Roel Reine otururken, filmin senaryosu da David Benullo imzası taşıyor. Filmin oyuncu kadrosu da Cindy Busby, Randy Orton, Sean Rogerson, Patrick Gilmore ve Brian Markinson’dan oluşuyor.

12 Tuzak 3: Lockdown Filmi

Orijinal adı 12 Rounds 3: Lockdown olan ve Türkiye sinemalarında 12 Tuzak 3 adıyla gösterime giren film 12 Tuzak serisi kronolojik sıra olarak son halkasını oluşturuyor. Film iyi polis- kötü polis ayrımını gayte başarılı bir şekilde seyirciye aktarırken kötü polislere karşı kendisini savunmak zorunda kalan polisin kendini hayatta tutabilmek için sadece 12 mermisinin kalması da filmin bir başka ayrıntısı olarak ön plana çıkıyor. 12 Tuzak serisi kaç film sorusu böylelikle üç film olarak ifade edilebilirken yönetmenliğini Stephen Reynolds’un üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda Dean Ambrose, Roger R. Cross, Daniel Cudmore, Lochlyn Munro ve Ty Olsson gibi isimle dikkat çekiyor. Serinin yeni filminin de 2019 yılında gösterime girebileceği sinema kulislerinde konuşulan bir başka detay konumunda.

Oyuncular