Kullanıcı Ort: 7 / 10           Toplam Oy: 1
Salyut-7 izle
Tür:
Aksiyon, Dram, Tarihi ve Savaş
Kategori:
2017 Filmleri, HD Film izle, İMDB 7.0 +, Türkçe Altyazılı Filmler
Yapım:
Rusya
IMDB Puanı:
7.2
Film Süresi:
Yönetmen:
Klim Shipenko
Oyuncular:
Ilya Andryukov, Lyubov Aksyonova, Pavel Derevyanko
Etiketler:

Salyut-7 izle

Filmin Konusu

Yıllardan 1985 yılıdır. Dünyanın alt orbitinde bulunan ve insansız bir uzay istasyonu olan Salyut-7, Kontrol Merkezi’nden gelen komutlara yanıt vermemeye başlar. Sovyetlerin gurur kaynağı olan uzay istasyonu gökyüzünden düşecek olursa, sadece ülkenin imajına zarar vermekle kalmayacak, aynı zamanda sayısız yaralanma ve ölüme yol açan bir felaket halini alacaktır. Çöküşünü araştırmak ve bu felakete engel olamak için, insanların o istasyona gönderilmeleri gerekmektedir. Ancak dünya tarihinde daha önce hiç uzaydaki kontrolsüz bir araca iniş yapılmamıştır. Bu görev, hala daha günümüzde uzay keşfi tarihinde teknik olarak en zorlayıcı türden görev olarak görülmektedir.

Bu Filme 14 Yorum Yapılmış,

Sen de Yorum Yapmak İster Misin?

 1. ceyhun dedi ki:

  filim sonunda agladim cox gozel filim

 2. canki dedi ki:

  yahu bence ruslar filim yapmasın abi ya,ben onları filmleri olmadan daha çok seviyorum
  bırakın bunu hollywood yapsın:)

 3. yykdmr dedi ki:

  demekki ruslar da güzel film yapabiliyormuş :)))

 4. Halil Civaner dedi ki:

  film uydurma zaten orası kesin. dünyada insansız diye bir olay yok. yani insanların yaptıkları içinde insansız çalışan bir alet varsa sabit zararsız ve klasik bir iş yapar. öyle saçma sapan araştırmalar falanlar filanlar yapmaz. zaten alakası yok. teknik olarakta mümkün olmadığı gibi insanlar kendilerinin kullanacağı eşyalar yaparlar. bu da eşyadır. icatların tamamı insanın kullanımındadır. öyle saçma sapan şeyler olmaz. filmi izlemedim hiç gerekği yok. 1975 lerde dünyaya canlı yayında sahtekarlık yaptılar. her yıl filmlerle insanların kafasına giriyorlar olan bu. teknolojiyi herkes kafasına soksun. insanın sizin benim gibi insanların (özellikle yazıyorum iyice uçtu galiba herkes) kullanacağı aletlere icat denir. insanın kullanmadığı kendi kendine çalışan bir tane alet yoktur örneği de yoktur. kendi kendine çalıştığını zannedersiniz. bir kontrol varsa bu insandandır. oraya yazarlar insansız kontrol aracı insansız uçak kıl tüy bilmemne. ama o kelime zannından başka bir şey değil. uzaktan kumandalı olanlarda seviyelidir ve mesafesi çok uzun değildir. abartmayın da olayı. uydular da inan yoktur fakat uyduların yaptığı iş falanda yoktur. sadece bilgi gelir ve bilgiyi tekrar dünyaya yansıtır. hatta bilgisayar sistemi falan yok. çoğu da erken bozuluyor havada kalıyor inemiyorlar bile. düşmesi bekleniyor yıllarca. bunu indiremeyecen adam uzaya çıkıyor. ve hikaye hikaye hikaye. ortaçağda da insanları büyücülükle yalan dolanla sahtekarlıkla kandırıyorlardı. bu dönemle o dönem arasında fark yok.!! sadece uzay icatları deyince kafanızı uçurmaya çalışıyorlar. insan olmak lazım önce. insandan başka bir şey yok ortada.

  • Nbl dedi ki:

   Filmi izledim içim yanmadı da... Bu kadar uzun yazan emek harıl boş konuşmamıştır dedim. Okudum okumaz olaydım. Ömrümden zaman harcadım b*k gibi yazın için...

   Film puanı abartı. Ama emek harcanmış. Helal olsun hep HollyWood mu yapacak... 10/6

 5. Yönetmen dedi ki:

  Yorumlara aldanıp izledim. Çok sıradan bir film. Uzay üssü vb. mekanlarda geçen tipik filmlerden biri.

 6. Nehmed dedi ki:

  Her saniyesi mükemmel gerçekten çok beğendim

 7. selimthevikng dedi ki:

  mükemmel bir filmdi, mutlaka seyredin. Çok gerçekçi yapılmış, sanki olayı ben yaşadım öyle hissettirdi.

 8. Servet dedi ki:

  Merhaba Arkadalkar
  Ben bunun belgeselini de izledim. Bu olay 1984 ler de yaşandı. ABD bunu 2015 lerde o da bilgisayar grafikleri ile filmini çevirdi. Hatta belgeselde Armagedon fiilmi için bu olaydan esinlendikleri bile söylendi.

 9. matrix dedi ki:

  film güzel puanı belki fazla ama izlenir 10/6

 10. California dedi ki:

  Gravity filmini yapmak istemisler.Filmi Amerika yapar,Rus vodkasini icer.

  • oguz dedi ki:

   Ne alaka? Gravity filmi uydurma bir senaryodan uyarlanmış imkansız bir olayı anlatıyor. Burada ise yaşanmış gerçekler anlatılıyor. Hal böyleyken sırf filmi küçümsemek için yazmak niye? ben malım desen o da bir nevi yorum olurdu...

 11. metin dedi ki:

  tek kelime ile muhteşem bir film