Kullanıcı Ort: 8.4 / 10           Toplam Oy: 13
Project X Türkçe Dublaj HD 720p izle
Tür:
Gençlik, Polisiye - Suç
Kategori:
2012 Filmleri, HD Film izle, Türkçe Dublaj Filmler
Yapım:
ABD
IMDB Puanı:
6.7
Film Süresi:
Yönetmen:
Nima Nourizadeh
Oyuncular:
Dax Flame, Jonathan Daniel Brown, Oliver Cooper, Thomas Mann
Etiketler:
, , ,

Project X Türkçe Dublaj HD 720p izle

Sorunlar İçin Sık Sorulan Soruları Okuyun


Filmin Konusu

Çılgınlıklar ile dolu bir gençlik filmi olan Project X henüz Türkiye’de gösterime girememiş bir film fakat 2 Mart 2012 tarihinde Amerikan sinema salonlarında gösterime girdiğinde gençler tarafından oldukça fazla izlenmiş bir filmdir. Komedi ve Suç unsurlarını barındıran Project X İMDB’den aldığı 6.7’lik başarılı puanı ile kaliteli bir yapım olduğunu adeta kanıtlar niteliktedir. Olumsuz yönü olarak filmin çok kısa tutulması gösterilse de 88 dakikalık bir sürede yeterli gibi gözüküyor. Filmin yönetmenliğini üstlenen Nima Nourizadeh ve senaryo ise Matt Drake’e aittir.Project X’in başrollerinde oldukça genç isimler yer alıyor. Bunlar Thomas Mann, Oliver Cooper ve Jonathan Daniel Brown’dır. Gösterime girmesi için çekimlerin başlayıp bittiği güne kadar 12 Milyon Dolarlık bir bütçe ile tamamlanan filmin gösterime girdikten sonraki hasılatı ise 102 Milyon Dolar olarak kayıtlara geçmiş durumdadır. Filmin dağıtımını üstlenen ise Warner Bros’tur.

Project X ismi gösterime çıkmadan önce pek ilgi uyandırmayacağı düşünülmüştü fakat yine de isimden vazgeçilmedi ve gizemli bir izlenim bırakan bu isim ile oldukça başarılı oldu. Ardından ismin korunma hakları alındı. Filmde oynayan oyuncuların özellikle usta oyuncular olmamasına özen gösterildi. Tüm oyuncular henüz yeni mezun olmuş ve kariyerlerine yeni başlamış kişilerden oluşuyor. Böylece filmde gerçek bir parti izlenimi verileceği düşünülmüş. Çekimleri Los Angeles şehrinde gerçekleşen filmin 3’te 2’si amatör bir el kamerası ile gerçekleşti ve cep telefonu ile çekilmiş görüntüler dahi bulunmaktadır. Şimdiye dek çıkan ve bundan sonra çıkacak olan gençlik filmlerine ilham kaynağı olarak gösterilen film hakkında fazlasıyla olumlu görüş yer alıyor.

Ezik bir genç ve içine kapanık biri olan Thomas arkadaşları ile birlikte okuldaki bilinirliklerini arttırmak için bir parti verme hazırlıklarına girerler. Thomas’ın arkadaşı Costa kopuk bir gençtir ve tüm partiyi o organize eder. Fakat parti yapacak uygun bir alan bulamazlar. Thomas’ın ailesi bir kaç günlüğüne şehir dışına çıkmaya karar verirler ve Thomas böylece evde yalnız kalmış olur. Costa partiyi evde yapabileceklerini söyler, ama Thomas bu konuya hiç sıcak bakmasa da başka bir yol bulamadıkları için Costa’nın fikrini kabul eder. Costa kullanabildiği ve yapabildiği tüm yollar ile okul ve okul dışındaki herkesi partiye davet etmeye başlamıştır. Thomas ise çok hoşlandığı Kirby isimli genç kızı bizzat kendisi davet eder ve kız davetini kabul eder. Parti günü geldiğinde Thomas kimsenin gelmeyeceğinden endişelenirken ilerleyen saatlerde birden bire eve doğru bir akım gerçekleşir ve inanılmaz bir kalabalık evi ve evin etrafını sarar. Bu öyle bir parti olacaktır ki, şimdiye kadar hiç bir parti bu kadar kalabalık ve kopuk olmayacaktır. Gecenin ilerleyen saatlerinde herkes çılgınlar gibi eğlenirken, bir yerden sonra parti çığırından çıkar ve olayları kontrol etmekte bir o kadar zor hale gelir. Kontrolden çıkan parti yüzünden ev ve bahçe harap olur fakat Thomas’ta artık partinin ritmine kapılmıştır ve her şeyi oluruna bırakmıştır. İşler git gide kızıştıkça korkmaya başlayan Thomas bir çözüm yolu bulmak zorundadır ve polislerle de başı belaya girmek üzeredir. 2012 yılının en iyi gençlik filmleri arasında gösterilen Project X’i bu tür filmlerden hoşlananlar mutlaka izlemeli…

Bu Filme 30 Yorum Yapılmış,

Sen de Yorum Yapmak İster Misin?

  1. Yasin dedi ki:

    Bu film neden yok video gözükmüyor izleyemiyorum ilgilenirseniz sevinirim