Kullanıcı Ort: 7 / 10           Toplam Oy: 1
North Country – Tek Başına 720p Full izle
Tür:
Dram
Kategori:
2005 Filmleri, HD Film izle, İMDB 7.0 +, Türkçe Altyazılı Filmler
Yapım:
ABD
IMDB Puanı:
7.3
Film Süresi:
Yönetmen:
Niki Caro
Oyuncular:
, Frances McDormand,
Etiketler:

North Country – Tek Başına 720p Full izle

Filmin Konusu

Kadın yapımcı, direktör ve yazar Niki Caro’nun 2005 yılında yönetmenliğini üstlendiği Tek Başına filmi 21 Ekim 2005 tarihinde Amerikan sinemalarında vizyona girmiş ve şu ana kadar İMDB’de 7,3 değerindeki puanını 29 Bin kişi tarafından almıştır. Michael Seitzman’ın kurgusunu büyük bir titizlikle hazırladığı 126 dakika uzunluğundaki dram filmi North Counrty birbirinden ünlü isimleri bizlere izleme fırsatı veriyor. Charlize Theron, Jeremy Renner ve Frances McDormand gibi Hollywood dünyasında isim yapmış oyuncuları başrolde izlediğimiz Tek Başına filmi 35 Milyon Dolarlık bir bütçe ile tamamlanmıştır.

Fazlasıyla zor koşullar altında çalışan bir kaç kadın madenci, Minnesota’da bulunan Eveleth Madeninde çalışmaktadırlar. Yaptıkları iş zaten zor koşullar altında ilerlerken, çevredeki insanların düşmanca tavırlarıyla da başa çıkmak zorunda kalırlar. Ağza alınmayacak hakaretlere maruz kalan kadınlar bitmek bilmeyen bir ıstırabın içindedirler sanki. Kadın oldukları içinde hiç istemeyecekleri fiziksel zorluklarda çekeceklerdir. Hem işe hem çevreye karşı verdikleri mücadele gerçekten çok zordur ve ellerinden gelenin en iyisini yapmak zorundadırlar.

Bu Filme 3 Yorum Yapılmış,

Sen de Yorum Yapmak İster Misin?

  1. Bastet dedi ki:

    Kadın kelimesini kullanmak çok mu zor geldi yahu? Bayan, bayan diye çeviri görmekten gözlerim kanadı, bari feminist filmlerde yapmayın bunu.

  2. eco dedi ki:

    almanca kısmın türkçe çevirisi yapılmamış

  3. coltius dedi ki:

    Puanından fazlasını hakedebilecek bir film. Yakın geçmişte de bazı hadiselere işaret edebilecek olduğundan ötürü siyasi bir yorum olarak algılanabilir. Bu nedenle yorum yapmaktan kaçınıyorum. Ama izleyin sıkı film, gerçekçi film.