Kullanıcı Ort: 8.6 / 10           Toplam Oy: 7
Kalp Atışı Dakikada 120 izle
Tür:
Dram
Kategori:
2017 Filmleri, HD Film izle, İMDB 7.0 +, Türkçe Altyazılı Filmler, Türkçe Dublaj Filmler
Yapım:
Fransa
IMDB Puanı:
7.5
Film Süresi:
Yönetmen:
Robin Campillo
Oyuncular:
Adèle Haenel, Antoine Reinartz, Arnaud Valois, Nahuel Pérez Biscayart
Etiketler:

Kalp Atışı Dakikada 120 izle

Sorunlar İçin Sık Sorulan Soruları Okuyun


Filmin Konusu

Kalp Atışı Dakikada 120 Filmi

Senaryosunu yazan ve yönetmenliğini yapan Robin Campillo’nun ellerinden çıkan dram türdeki 120 battements par minute filmi dört ayrı ödül kazanarak kendi başarısını kanıtlamıştır. AIDS hastalığının 1990’lı yıllarda başladığından beri pek çok insanın canını almakla kalmamış AIDS’e yakalanan insanların yakınlarını da aynı şekilde mahvetmiştir. Act Up Paris adlı örgüt ise, insanların bu hastalığa karşı kayıtsız ve umursamaz kalışına bir tepki olarak kurulmuştur…

Bu Filme 6 Yorum Yapılmış,

Sen de Yorum Yapmak İster Misin?

 1. Niko dedi ki:

  Arkadaşlık ve sevgi

  http://www.hurriyet.com.tr/galeri-kopek-her-gun-denize-girip-ortadan-kayboluyordu-nedeni-herkesi-sasirtti-40941321?p=6

 2. Niko dedi ki:

  Ne zaman ön yargıdan kurtulup objektif olarak dünyaya ve olaylara bakarız bilemem. AIDS insandan ki bağışlık sisteminin (imminuty) (T hücrelerinin aids virüsü tarafından yok edilmesi) zayıflatılması ve çeşitli nedenlerden insan ölmesi olayıdır. Aids önce eşcinsellere mal edilmiş fakat sonradan uyuşturucu, hayat kadını, kan yolu normal ilişkide yani seks ve vucut sıvısı yolu ile geçtiği tespit edilmiştir. Filmde olduğu gibi aktivist hareketlerle toplumda daha hızlı tedavi bulunması sağlanmıştır. Şu anda aids den ölen yok çünkü HIV olarak kalıyor ve virüs ilaçla uyutuluyor. Filmde başta tam fransız klasiği ile başlaması bir dezavantaj fakat sonradan gelişen olaylar ile duygusallık sevgi ön plana çıkıyor. Sevgi iki canlı arasında olan bir şeydir. Faklı iki cins diye bir şart yok. Sevgi sevgidir. Tabi toplumda bu tür filmler gösterilmediği için yadırganıyor ben buna alışamama diyorum. Film sonunda kadar seyredilmeli ve değeri o zaman anlaşılıyor. Son sahne ise insanın gözlerini dolduruyor. Ön yargısız izlenmesi gereken bir film.

 3. ExtremeFeels dedi ki:

  Tipik bir fransız filmi. genelde fransız filmleri bana itici gelir. ki bu zaten hem fransız sıkıcılığı garip espri anlayışları alabildiğine itici cinsellik ile dolu aids kılıf adı altında eşcinselliği övüp duruyor. eş cinsellerin dışında seven biri çıkmaz. 10 dakika dayanabildim.

 4. osman abin dedi ki:

  homolar birbirlerini kaktirip duruyorlar bes para etmez bir film. rezillige daha fazla dayanamayip yarida kapadim.

 5. xezer abdullayev dedi ki:

  super film