Kullanıcı Ort: 7 / 10           Toplam Oy: 1
Jungle Child 720p izle
Tür:
Biyografi, Dram, Macera
Kategori:
2011 Filmleri, 720p film izle, Film izle, HD Film izle, İMDB 7.0 +, Türkçe Altyazılı Filmler
Yapım:
Almanya
IMDB Puanı:
7.1
Film Süresi:
Yönetmen:
Roland Suso Richter
Oyuncular:
Nadja Uhl, Stella Kunkat, Thomas Kretschmann
Etiketler:

Jungle Child 720p izle

Filmin Konusu

1979 yılında geçen hikayede, 8 yaşındaki küçük Alman kızı Sabine doktor annesi, dilbilimci babası ve iki küçük kardeşiyle birlikte Batı’da bulunan Papua’ya giderek vahşi ormanın derinliklerinde yaşayan ve kendi dilleriyle konuşan bir kabilenin yanına giderler. Burada senelerce yerli halk ile birlikte yaşarlar ve tüm bu zaman içerisinde yerli kabilenin yaşam biçimlerine, geleneklerine şahit olarak türlü türlü maceralar yaşarlar. Maceranın yanı sıra bir çok dramatik olayla da karşılaşan ailenin bu hikayesi gerçekten yaşanmış olaylardan sinemaya uyarlanmıştır…

Bu Filme 10 Yorum Yapılmış,

Sen de Yorum Yapmak İster Misin?

 1. emre dedi ki:

  çok mükemmel bir filmdi tarif edemiceğim duygu yaşadım derin bir duyguydu anlatamam kendimi adeda filmin içinde hissettim

 2. izleyici dedi ki:

  valla ne diyeyim böyle bir film seyretmemiştim
  inanılmaz
  ne yazsak boş
  o anda olmak lazımmış
  izlemediysen ne duruyorsun

 3. murti dedi ki:

  Bence çok güzel olmuş :)

 4. EMO dedi ki:

  HOŞ BİR FİLM.MUTLAKA SEYREDİLMELİ..........................

 5. coltius dedi ki:

  Uzun bir süreden sonra yorum yapacağım bir film. Film, küçük bir çocuğun Papua yerlileriyle olan ilişkisini anlatıyor. Ama çok farklı bir bakış açısından anlatıyor. "Lanet" teması bunlardan sadece biri. Tabii lanet derken "kanaltürkte yayınlanan lanetli evin kabusu" tarzı filmlerin teması gibi değil. Hastalık fikrinin yerliler tarafından lanet olarak kabul görmesi. Özellikle Auria adlı yerlinin başından geçenler ve filmin soınundaki trajik vaka bunu destekliyor gibi görünüyor.

  Türkçede pek fazla bilinmiyor bu film. Almancadan yapıldıysa çeviri, gayet başarılı da olmuş. Almancası şahsım tarafından da kontrol edilmiştir. Sadece bazı fiil çekimlerinin çevirisinde yanlışlık var. Ama bence son derece başarılı bir film çevirisi.

  Filmin ana teması da aynı şekilde körün gözüne parmak sokarcasına yapılmış değil. Örneğin bu filmi metropol şehrin monoton koşuşturmasından sıkılanlar bir nebze hava alabilmek için mutlaka izlemeli dersek saçmalamanın, geri zekalılığın daniskası olmuş olur. Film avrupa insanına çok inceden sokuşturuyor ama bunu küçük kız üzerinden "urlaub im deutschland" başlıklı bölümde yapıyor. Ya da anne bazı davranışları üzerinden.

  Öte yandan "batı barış getirdi" teması bu filmde dolaylı yoldan gerçekleşmiş bulunmakta. Belki bir nakısa olarak çok yüzeysel işlenmiş denebilir bazı şeyler. Bu söz konusu şeyler daha etraflıca ve derinlikli bir şekilde vuzuha kavuşturulabilirdi. Her şeye rağmen Alman kafasıyla çekilmiş bir film olarak mutlaka izlenmesi gerekiyor bu filmin. Zararsız ve düşündürücü olması da bunun cabası.

  Benzer bir tema için şu film de mutlaka izlenmeli: http://www.imdb.com/title/tt0071691/

 6. Hasan dedi ki:

  Slm. Film neden acilmiyor