Kullanıcı Ort: 6.8 / 10           Toplam Oy: 17
İtaatsizlik | Disobedience izle
Tür:
Dram
Kategori:
2017 Filmleri, HD Film izle, Türkçe Altyazılı Filmler
Yapım:
İngiltere, İrlanda, ABD
IMDB Puanı:
6.6
Film Süresi:
Yönetmen:
Sebastián Lelio
Oyuncular:
Alessandro Nivola, ,
Etiketler:

İtaatsizlik | Disobedience izle

Filmin Konusu

Bir kadın, geçmişte çocukluk arkadaşıyla yaşadıklarından sonra Yahudi cemiyetinden kopar, New York’a taşınır. Çevresi tarafından saygı duyulan dindar babasının ölüm haberini aldığında uzun zamandan sonra büyüdüğü yere geri döner. Bu sefer iki çocukluk arkadaşının tutkuları, cinsellik ve inanç sınırlarını keşfederken karşı koyulamaz bir hale bürünür. 2017 İngiltere, İrlanda ve ABD ortak yapımı olan dram türündeki İtaatsizlik | Disobedience adlı filmin başrollerinde Alessandro Nivola ve Rachel Weisz oynamaktadır.

Bu Filme 16 Yorum Yapılmış,

Sen de Yorum Yapmak İster Misin?

 1. etapar dedi ki:

  sapıkbir film sistem üzerinden din eleştirisini p*rn* çekmeden de anlatabilirsin rachel weisz in tüm filmlerini kaçırmıyim diye izledim bu defa beni şaşırttı

 2. ferhan şaylıman dedi ki:

  YAZ SİNEMASI: Disobedience- İtaatsizlik

  Uykusu kaçan, ruhu daralanlar için YAZ SİNEMASI
  Anormal, tuhaf, artık nedeni niçini açıklanamayan zamanlardan geçiyoruz. Mantıklı düşünmenin bir süre askıya alınması kaçınılmaz. Mantıkta neymiş? Böyle zamanlar için zamanın ruhuna uygun tuhaf filimler gerekiyor. Sanıyorum öyle bir film bu.

  Yönetmenliğini Sebastián Lelio’nun yaptığı Amerika’da küçük bir kasabada Yahudi cemaati içinde gelişen, iki kadının ilişkisi üzerine kurulmuş Disobedience- İtaatsizlik.

 3. REO dedi ki:

  Sağlam film.

 4. night, love you dedi ki:

  cok iyi bir filmdi son 10-15 dk sıkıldım ama iyi bitti

 5. egemen dedi ki:

  cidden çok iyiydi son dakikalarında biraz bozukluk yaptı ama olacak o kadar

 6. Halit Baran dedi ki:

  Yahudi inancının en katı gelenek ve göreneklerinin İsrail dışında başka bir ülkede de olsa hiç taviz vermeden sürdürmeleri geniş bir şekilde işlenmiş.Özellikle kadınların üzerinde cereyan eden baskı tümüyle sergileniyor.Tabi bu anlayış koyu bir dindarlık çerçevesinde yaşayanlar için.Bazı açılardan İslam yaşam biçiminede benzerlikler taşıyor.Mesela kadınların başörtüsü takmak yerine peruk kullanmaları,kiminle evlenecekleri konusunda fazla seçme şanslarının olmaması,cuma gününün kutsal olması nedeniyle karı kocanın o gün mutlaka seks yapma mecburiyetleri var.Tabi filmin geniş çerçevesinin bu şekilde çizlmesi ile birlikte genç kızlık dönemlerinde birbirlerine aşık olan iki lezbiyenin hayatı ele alınmış.Biri baskıcı yaşamdan kendini uzaklaştırmayı başarmış, Newyork' a yerleşmiş.Uzun yıllar sonra babasının ölümü üzerine yaşadığı yere geri döner.Ancak eski aşk duyguları yeniden alevlenir ve koyu yahudi ananç ve gelenekleri içinde zorlu bir yaşam onları beklemektedir.Doğrusu ben filmi çok sevdim.Çokça işlenmeyen bir konu.Yüksek bir puanı hakediyor.Belkide Yahudi baskısı puanlamada da kendini göstermiş olabilir.Güzel kotarılmış bir film.İyi seyirler.

  • Bekir dedi ki:

   Pardon hangi dünyada yaşıyorsunuz siz? İslam'la alakalı ne kadar abuk subuk bilgilere sahipsiniz. Neymiş, cuma günü kutsal olduğu için o gün mutlaka seks yapılması gerekiyormuş. Kadınların başörtüsü takmak yerine peruk kullanmaları derken? Gidin adam gibi bilgi edinin ondan sonra yorum yazın.

   • arabik dedi ki:

    yazıyı gözünle okumaya çalış. adam defalarca yahudi inancında diye belirtmiş. hangi dünyada yaşıyorsun sen?

   • Tarık Mengüç dedi ki:

    Kardeşim bu islamcilar neden okuduklarıni anlamiyor ? Bekircim ac Tevradi oku Kuranin aynisidir zaten oyle pek bir fark göremezsin. Dunya kuculdu her sry internette ama siz kendi hayal dunyanizda.

    • FilmKolik dedi ki:

     Ne oldu şimdide insanları islamcı diyemi ayırmaya başladınız..solcu-sağcı , alevi-sunni ,türk-kürt bittide şimdi bumu başladı...Bir kişinin yanlış okuması nasıl bütün islam dinene mensup kişilerin aynı olmasını gösteriyor?..birbirmizi böyle sınıfladırarak ne kazanmayı pilanliyorsunuz..Bir kişiyi eleştirirken o kişinin ırkını ,siyasi görüşünü,dini görüşünü sınıflandırmadan sadece söylediği şeyden dolayı eleştirmeyi bilmiyormusunuz...ÖRN ben türküm ve sana hakarette bulundum yada senin söylediğin şeyi farklı bir şekilde yorumlayıp tepki gösterdim ne yani bu bütün türkleri terbiyesiz veya küfürbazmı gösterir ??? bana göre elbbette hayır sana göre attığın yormuda katarsak evet demek istediğimi anlamışsındır umarım kardeşim.....Bu arada film güzel izlemeye değer......TEŞEKKÜRLER FİLMAKİNESİ.....

   • Deniz dedi ki:

    Film islam değil yahudilikle ilgili?

  • Halit Baran dedi ki:

   İslam dininde cuma günü hayırlı bir gün olarak kabul edilir.Bu nedenle perşembeyi cumaya bağlayan gece de hayırlı bir gece olarak düşünüldüğü için cinsel ilişkiyi de o geceye denk getirmek söz konusu olabiliyor.Ancak Yahudi inancında olduğu gibi katı bir mecburiyetten bahsedilemez.Peruk konusuna gelince; daha önce meclis iç tüzüğüne göre başörtüsü ile meclise girmek yasaktı.Bu nedenle başı kapalı dindar bayan millet vekilleri peruk takarak meclise giriyorlardı.Gene koyu dindar ailelerde çocuklarının kiminle evleneceğine genellikle babalar karar veriyor.Tabi bu örnekleri sıralarken bire bir yahudi ianancıyla aynıdır demedim,benzerlikler var dedim.
   Ayrıca koyu dindar İslam dinine mensup ailelerde de bire bir aynı örnekler olmayıp daha modern yaşam şekli de görülebiliyor.
   Son olarak düşüncelerinizi belirtmek yerine hakaretvari sözlerinizle neyi ispatlayabirirsinz?

 7. serra dedi ki:

  Bir aşk bu kadar mı güzel anlatılır..etkisine kapıldığım nadir filmlerden biri kısa süre içerisinde tekrar izlemek için uğrayacağıma eminim.

 8. ilker dedi ki:

  harika seyredilir

 9. Alev dedi ki:

  Güzel film