Kullanıcı Ort: 8.5 / 10           Toplam Oy: 2
Houdini 720p HD izle
Tür:
Biyografi, Dram
Kategori:
2014 Filmleri, Belgesel, HD Film izle, İMDB 7.0 +, Türkçe Dublaj Filmler
Yapım:
ABD
IMDB Puanı:
7.4
Film Süresi:
Yönetmen:
Uli Edel
Oyuncular:
Adrien Brody, Evan Jones, Kristen Connolly, Tim Pigott-Smith
Etiketler:
, , ,

Houdini 720p HD izle

( HD Kalite ) Bölüm 1 Bölüm 2Yorum yap

Sorunlar İçin Sık Sorulan Soruları Okuyun


Filmin Konusu

History Channel tarafından yapımlarına başlanan Houdini Belgeseli 1 Eylül 2014 tarihi ile ilk bölümünü tv kanallarında göstermiş oldu. 2 Eylül’de 2. ve son bölümü yayınlanarak kapanışı yapan belgesel tadında ki mini dizi İMDB’de binlerde kullanıcı tarafından oylanarak 7.8 değerinde bir puan almıştır. Uli Edel’in kamera arkasına geçtiği belgeselde Adrien Brody Houdini’yi canlandırırken, Kristen Connolly ise Houdini’nin eşini canlandırmıştır. Son olarak Evan Jones Jim Collins karakterini canlandırmıştır. Houduni’nin hayatına biyografik ve dram yüklü bir bakış atmamızı sağlayan bu yapımı merak edenler mutlaka izlemelidir.

Amerika’ya göç etmiş bir Macaristan vatandaşının oğlu olan Houdini, çok küçük yaşlarda akrobasiye olan merakı ile bu yola girdi. 1894 senesinden itibaren kendi gösterilerini sunmaya başlayan yetenekli ilizyoniste her yaptığı iş de eşi yardımlarını eksik etmedi. Yaptığı zincirli ve çok tehlikeli gösterileriyle tüm Dünya tarafından tanınarak ününe ün katarak yoluna devam etti. Konuşmalarında hep iğneleyici kelimeler kullanan sihirbaz yeteneğinin asıl kaynağını fiziksel gücüne ve birazda bacaklarının çarpık olmasına bağlıyordu. Adına bir çok kitap basılarak ününü hala koruyan ünlü sihirbaz bir çok meslektaşına ilham kaynağı olmaya devam etmektedir.

Bu Filme 1 Yorum Yapılmış,

Sen de Yorum Yapmak İster Misin?

  1. Tong Yabgu dedi ki:

    Anlaşılan kimse izlememiş bunu, yorum olmadığına göre. Dünyanın gelmiş geçmiş en iyi kaçıp kurtulma sihirbazının hayatını anlatıyor. İllüzyona az çok ilgisi olan kişiler severek izleyecektir. Houdini'nin yaptığı bazı kaçıp kurtulma numaraları bu gün bile nasıl yapıldığı tam olarak anlaşılamamaktadır. Bir zamanlara damgasını vuran David Copperfield kendisi için "Küçüklüğümden beri örnek aldığım tek kişi. Sadece deli gömleğinden kaçma numarasının sırrı için tüm servetimi bağışlamaya hazırım" demiştir. Zamanın Amerikan kanalına. Size tavsiyem önce belgeseli izleyin sonra netten detaylı bir araştırma yapın. Hayran olacaksınız.