Kullanıcı Ort: 7 / 10           Toplam Oy: 13
Günlük Türkçe Dublaj HD izle

Günlük Türkçe Dublaj HD izle

Filmin Konusu

Şimdilerde birbirinden güzel filmlerini izlediğimiz Leonardo DiCaprio ve Mark Wahlberg‘in büyük bir çıkış yakaladıkları Günlük filmi 1995 Amerikan yapımı suç unsurları içeren biyografik bir dram filmidir. 11 Eylül 1998 yılında Türk sinemalarında vizyona giren film 2014 Mart ayında hayatını kaybeden Scott Kalvert’in yönetmenliğinde yürütülmüştür. Günlük filminin senaryosu ise Ölülerin şafağı gibi filmlerin yazarlığını yapan ve 2009 yılında hayatını kaybeden Jim Carroll’a aittir. Aynı zamanda diğer başrol oyuncuları olarak Lorraine Bracco, James Madio ve Patrick McGaw gibi isimleri de görüyoruz. Yaklaşık 70 Bin kişinin İMDB’de oylamaya katılması ile 7.3 değerinde bir puan alarak günümüzde halen en iyi dram filmleri arasında yerini koruyan Günlük filmini Leonardo DiCaprio ve Mark Wahlberg hayranları kesinlikle izlemelidir.

Henüz bir lise öğrencisi olan Jim Carroll ismindeki gencin basketbola karşı inanılmaz bir yeteneği vardır. Lisede en çok sevilen basketbol oyuncularından biri haline gelen genç çocuğun en büyük hayali basketbol kariyerinde yükselerek dünyaca ünlü takımlarda oynamaktır. Fakat bir süre sonra bu hayalleri unutacak ve uyuşturucu adı verilen maddelerle tanışacak. Böylece hayatının kökünden değişmesine neden olan bu bağımlılığı yüzünden psikolojik bozukluğu da eklenince suça eğilimli biri haline gelecektir. Bu Pislik batağından onu kurtarabilecek tek şey ise hayatında bağlanabileceği çok daha iyi bir şey bulmaktır.

Leonardo Di Caprio ile Mark Wahlberg’in oyunculuk kariyerinde bu filmde gösterdikleri performansları, en büyük çıkışlardan birini yaptıkları yapımlardan biri olarak hafızalarımızdan asla silinmeyecek.

Bu Filme 2 Yorum Yapılmış,

Sen de Yorum Yapmak İster Misin?

  1. Güldar dedi ki:

    Tüm gençlerin izlemesi gereken gayet eğitici bir film,ne tür kişilerle arkadaşlık edilmeyeceğini ve yanlış çevrenin insan hayatını nasıl etkilediğini gösteren realist bir eser. Jim Carrol gibi hayata duyarlı yazarların artması dileğiyle...

  2. Filmkritik dedi ki:

    Arkadaşlık ilişkileri, gençlerin sorunları, madde bağımlılığı üzerine gerçekçi bir çalışma. Madde bağımlılığının insanların hayatını ne denli mahvedebileceğini görebiliyoruz film de... Aslın da bir azmin öyküsüdür bu. Diğer arkadaşları çıkmaza sürüklenirken, başrol oyuncumuz aklını kullanarak doğru yola girmeye çalışmıştır. Bir yanlıştan dönüp, sonun da bir yazar olarak hayata devam etmiştir... Leanardo Di Caprio işi artık aksiyona, gişe filmlerine döktü ve gözümden düştü ama gençlik yılların da oynadığı bu tür dram filmleri onun en iyi işleri olarak kalacaktır...