Kullanıcı Ort: 5.3 / 10           Toplam Oy: 4
Dracula Başlangıç Türkçe & Altyazılı 720p Full izle
Tür:
Aksiyon, Dram, Fantastik, Korku
Kategori:
2014 Filmleri, HD Film izle, Türkçe Altyazılı Filmler
Yapım:
ABD
IMDB Puanı:
6.3
Film Süresi:
Yönetmen:
Gary Shore
Oyuncular:
, Luke Evans, Sarah Gadon
Etiketler:
, , ,

Dracula Başlangıç Türkçe & Altyazılı 720p Full izle

Sorunlar İçin Sık Sorulan Soruları Okuyun


Filmin Konusu

Ekim ayının 3. günü Türk sinemalarında vizyona giren Dracula Untold filmi 2014 yapımı fantastik ve aksiyon ögeleri içerisinde geçen dramatik yanlara sahip bir film olarak karşımıza çıkmıştı. Gary Shore’un yönetmenlik için kamera arkasına geçtiği İMDB’de Drakula Tarihteki Yalanlar adıyla geçen film 6.3 değerindeki puanını 36.936 kişinin oylaması sonucunda almış. Matt Sazama ve Burk Sharpless’ın senaryosunu yazdığı filmde ki bence kuyruk acılarını bu şekilde dindirmek için harika bir senaryo yazmışlar, ayrıca tebrik etmek lazım 🙂 neyse konumuza dönelim… Kamera karşısındaki isimlere baktığımızda ise Aralık ayında sinemalarda boy gösterecek Hobbit Beş Ordular Savaşı‘nda yer alan Luke Evans, ve bu sene Hız Tutkusu adlı aksiyon, yarış filminde kötü rolde gördüğümüz genç oyuncu Dominic Cooper ile birlikte Sarah Gadon’u izliyoruz. 1 buçuk saati bulan izlenme süresini 70 Milyonu bulan çekim bütçesiyle elde etmiş ve 190 Milyonlukta gişe yakalamış.

III. Vlad ve eşi Mirena 15. Yüz yıl zamanlarında Transilvanya topraklarına hakimdiler ve her geçen gün topraklarını genişleten böylece ülkesi de gelişen Osmanlı tehdidinden bir an önce uzaklaşıp barış içerisinde yaşamanın yollarını aramalıydılar. Ancak karşılarına tahmin edemedikleri büyük bir tehlike çıkar, çünkü Osmanlı Padişahı 2. Mehmed Sultan Vlad’ın oğlunu da alarak toplamda 1000 erkek çocuğu Osmanlı ordusunda savaşmak üzere eğitmeye başlar. Vlad’ın geçirdiği zor günlerde bir karar vermesi gerekecektir. Artık ya oğlunu gözden çıkararak Osmanlı’ya teslim edecek yada kendi ruhunu bir şeytana satarak sağlam bir destek alacaktır. Tooth isimli dağa çıktığında şeytan Vlad’a geri çeviremeyeceği bir teklif yapar. Mevzu bahis konu ise Dünya’da hiç bir insanın sahip olamayacağı bir güce kavuşacağı yönündedir. Vlad şeytanla anlaşmayı yapar ve o günden sonra insanoğlunun damarlarında dolaşan kana olan susuzluğu hiç bitmez.

Drakula’nın efsanesine odaklanan filmde mitolojik hikayeler anlatılıyor. O yüzden sizlerden ricam ciddiye almadan bir hayal ürünü olduğunu bilerek izleyin.

Bu Filme 43 Yorum Yapılmış,

Sen de Yorum Yapmak İster Misin?

 1. Caner dedi ki:

  ya bakın kardeşim, şimdi siz bi anda çok milliyetçi oldunuz ya bu filme karşı. Bende şöyle birşey söyleyeyim, dracula evreninin gerçek hayatla alakası yok. Yani sen kalkıpta dracula evrenini senin kendi timeline nın ile karşılaştırırsan odun kadar kalınsın demek. Dracula bir kitap lan, ve kitapta gerçekten de olaylar bu şekilde anlatılıyor. Adamlar kimseye karşı bir druş sergilemiyor burda. Fantastik bir kitabının evrenini olabilecek en objektif şekilde alıp, bakn evren objektif demiyorum, adamlar kitabı en objektif şekilde uyarlayıp film yapıyorlar. Şimdi gerçekte var olmayan bir evrene karşı neyin milliyetçiliğini yapıyorsun be adam. Evet kitap gerçekte yaşamış olan avrupalı bir adamın adı ve hikayesi üstüne kurgulanmış. Ama kurgu yani, gerçek değil, karşılaştırma izle v geç.

 2. Diksiyonsuzpsikolog dedi ki:

  ben hayatımda bu kadar komik film görmedim. Tarihiarpıtmalara hiç girmiyorum, savaş sahneleri o kadar komikti ki neticemle güldüm malkoç oğlunu modern sinemaya uyarlamışlar :D

 3. Ozan dedi ki:

  Şahsi görüşüm bu filmde 2 ana mesaj var!
  Bir tanesi herkezin alenen gördüğü Osmanlı İmparatorluğunu ve Çağ açan Büyük Padişah Fatih Sultan Mehmet Hanın kendilerince kötülenmesi. .
  Diğer sübliminal ana mesaj da Hz. Muhammed ve İslamın kötülenmesi. .
  Zira mağara benzetmesi ve oradan aldığı mesaj ve karanlık güçlerle vs. . .
  Resul ve Nebiler taşkınlık ve azgınlıkta ve dahi cehalette sınır tanımayan kavimlerden çıkmıştır. .!
  Bilinen Nebi ve Resuller ekseriyetle israiloğullarından çıkmıştır. Buna rağmen halen ıslâh olmamış bir kavim. . Ve son Nebi ve Resul Hz Muhammed arab kavminden zuhur etmiştir ki, dönem itibari ile arab kavmide zulum ve cehalette çok ileri girmişlerdi. .
  Elhamdülillah bu manada bakıldığında Türklerden Nebi ve Resul zuhur etmemiş fakat Türkler tarihte her daim doğrunun yanında yer alan bir kavim olagelmiştir. Yanlışlıklar var ise ısrarcı olmamış hikmetihüda doğru yolu bulmuşlardır. Bununla beraber her devirde bir Alim tarafından manen destek görmüş ve gerek manevi gerek dünyevi anlamda güç Türklerle olagelmiştir..
  Bu filmi yeni izliyorum ve günümüzde bazı şeyleri daha iyi okuyabiliyorum. .
  Siyonizmin taktiklerindendir, önce senaryoyu verir. .
  Sonra uygulamaya başlar. .
  Uyanık olmak lazım!

 4. volkan b. dedi ki:

  doğrudur Türkler fethettikleri yerlerden çocukları alıp yeni çeri yapmışlardır ama o dönemde bu normal bişeydir şimdi ki hukuka göre ölçülemez.. ayrıca o dönemlerde Türkler avrupalılara kendi insanlarından daha iyi davranmışlardır.

 5. Merve dedi ki:

  Spoiler Yorum!!! Yorumu Görmek için tıklayınız.

 6. nur dedi ki:

  beyin yikamak icin on numara ama yerlermi yemez 1000 cocuk.istiyoruz.hadi verin vermezseni savasarak.aliri boyle bi dunya yok osmanli.yeniceri ocagina her cocuk.alinmaz alinacaklar ozenle secilir.o kdr cok teferruati varki arti o zamanlar gayrimuslimler cocuklarini osmanliya vermek.icin oluyorsu cunku.bu cocuklar devletin en.ust kademesi.sadrazAmliga kadar bile gelebiliyordu velasil.kelam yine. Osmanli barbar gosterilmis.ama.isin. gercegi kazikli voyvoda denen prens kendi.halkini bile kaziga oturtmus bi psikopattir ve kellesi fatih tarafindan alinmistir vucudu avrupada kellesi hala istanbulda bi yerlerdedir

 7. alp er dedi ki:

  nasıl sokmuşuz zamanında da yıl olmuş 2016 hala çıkartamamışlar

 8. derya dedi ki:

  Filme tek kelimeyle bayıldım! Sebebi de şu; biz nasıl bir milletiz ki, bizim soyumuzu ancak bir filmde, ancak ve ancak doğa üstü güçlerle hatta ve hatta Dracula olup, hayal dünyası yaratarak yok etmeye çalışmışlar. Tarihte ne kadar yenilmez ve güçlü bir millet olduğumuzun göstergesi olmuş bu film. Bizim nasıl yenilmez bir ırk olduğumuzu anlatmak için de dev ötesi bir bütçe ayırmışlar, helal olsun. Gururla izledim ve resmen Türk damarım kabardı. (Filme istinaden ırkçı bir söylemde bulundum ama bu filmle ilgili başka türlü bir yorum yapılamayacağı kanaatindeyim.)

 9. meral dedi ki:

  merhaba bu film i izlemeyi düşünen arkadaşlar biraz sonra ırkçı bir film izleyeceksiniz ,Türk düşmanlığı had safhada dayanamadım artık izleyemiyorum,osmanlı ve ordusu kesinlikle böyle değildi.ecdadımıza yapılmış aşağılayıcı,suçlayıcı,yalan dolan dolu 5 para etmez bir film ,vampirle ,drakula ile ilgisi yok ,zaman kaybı..sinirlerim zıpladı...

 10. olc dedi ki:

  UYARI!!! YER YER SPOİLER İÇEREBİLİR!!!

  sadece bir kurgu olduğunun bilincine varılıp izlense bile iyi bir film olmuş diyemiyorum. yapımına 70 milyon harcanmış. o bütçeyle daha güzel film çekilebilirdi. hatta romanda drakula ilk vampir diye anlatılır. onu vampir yapan vampirde neyin nesi? fatih mehmed hanın drakula tarafından öldürülmesi de neyin nesi? hepten saçmalamışlar. Bram Stoker's Drakula mitinden ekmek yemeye çalışılmış ama olmamış.

  UYARI!!! YER YER SPOİLER İÇEREBİLİR!!!