Kullanıcı Ort: 4 / 10           Toplam Oy: 2
Çapulcu Zamanlar Gezi Direnişi Belgeseli
Tür:
Kategori:
2014 Filmleri, Belgesel, HD Film izle
Yapım:
Türkiye - Anadolu Müzik Yapım
IMDB Puanı:
6.7
Film Süresi:
Yönetmen:
Cem Uğur - Kenan Ağbulut
Oyuncular:
Cem Ugur
Etiketler:
, ,

Çapulcu Zamanlar Gezi Direnişi Belgeseli

( HD Kalite ) Tek VidMoly Tek Load Tek Parça Mail.ruYorum yap

Sorunlar İçin Sık Sorulan Soruları Okuyun


Filmin Konusu

16 Ocak 2014 Tarihinde sunulan bu belgesel de İstanbul’da gerçekleşen direniş olayı konu alınıyor. Bizlere biraz da olsa farklı bir bakış açısıyla anlatılmaya çalışılan olaylara bir de bu taraftan bakalım.
Gezi Direnişi ile geçen günlerde özgür basın olarak etkin haber ajansının yer aldığı gezi parkında, onlarda direnişçilerle birlikte gaz yediler, plastik mermi yediler ve tomaların gazabına marus kaldılar. Haberciler de onlar gibi sabahladılar ve işlerinin getirdiği tehlikelerden paylarını fazlasıyla aldılar. 18 Haziran günü Etkin Haber Ajansına yapılan bir baskın ile tüm görüntü arşivlerine el konuldu ve bu baskından anlaşılacak tek şey var o da devletin direniş olayları ile ilgili herşeyi ortadan kaldırmak ve bu olayla ilgisi olanları susturmaktı. Bu belgeselde Çapulcu Zamanlar adı altında gezi olaylarında yaşananları unutturmamak adına ve farklı bir bakış açısıyla yaklaşarak insanların belleğinden bu kötü olayı silmemek için bir belgesel hazırlanmış. Belgeselin hazırlanması için tüm soysal medya araçları, internet ortamları 470 saatlik tarama çalışmasının ardından ortaya çıkmış bir belgeseldir. Belgeselin hazırlanması için tam olarak 8 aylık bir süre harcanmış ve ortaya 53 Dakikalık bu belgesel çıkmıştır.

Tüm bu yaşananlardan sonra gezi parkının yıkımı 1. İdare mahkemesi tarafından iptal edilmiş ve Başbakanın gezi parkında direnenlere çapulcu demesi çok büyük tepkilere yol açmış. Direnişçiler de bunun üzerine kendilerine çapulcu demeye başlamışlardır. Kayıt altına alınan görüntülerin devlet baskısı ile medyaya farklı yansıtılması sağlanmış ve bir çok kanalın bu olaylar yaşanırken Belgesel, Çizgi Film veya Komik programlar yayınlaması büyük eleştirilere yol açmıştı. Gezi olaylarına katılan çapulcuların sayısı toplamda 2.5 milyon kişiyi bulmuş ve bu kadar büyük bir arbede yaşanmıştır. Olaylar bittikten sonra ortaya çıkan rakamlar ise dehşet vericiydi. Toplamda 8163 kişinin yaralandığı bu eylemde 8 sivil, 2 güvenlik görevlisi ve 8 polis hayatını kaybetmiştir.

Bu Filme 20 Yorum Yapılmış,

Sen de Yorum Yapmak İster Misin?

 1. dude dedi ki:

  insan kendinde neyi eksik görürse onu ön plana çıkarmaya meyilli bir canlıdır. yabancı istihbaratların maşası haline gelip kendi ülkesine düşmanlık edenleri bu memleket yüzyıllardır görür tanır bilir bu soysuzlara güzelleme yapıp bi algı operasyonuna sizde site olarak maşa oluyosunuz. yazık.

 2. aryabhata dedi ki:

  esas mücadelenin belgeselinide bekliyoruz. ara gazıyla ortalığı yakan istedikleri gelecekte çapulcu olmak isteyenlerin kalkışmasını da izleriz iyi ya da kötü ibret almak için. içimizdeki tahammülsüzlerin ne kadar hadsiz olduğunu gördük. dağdaki çobanın reylerinin o çapucuların oylarınan daha değerli olduğunu gördük. çoban kardeşimin hainlerin tarlaya attığı 200 bin $ devlete teslim etmesi, onurlu dediğin aşşağılık ergenlerin üç kuruş para için salyalar saçarak küfürler savurmasını karşılaştıramayan zihniyete aydın deniyor türkçde. aha pek çok şey yazmak isterimde diğer arkadaşlara da fırsat verelim

 3. oki dedi ki:

  gezi direnişi bu ülkenin insanlarının onuru ve umudu hatırladığı olaylardır.vatan hainliği yaftalaması yapanların dönüp kendilerine bakmalarını öneririm.ama bakamayacaklardır çünkü kendi yüzlerine bakacak cesaretleri yoktur tahminim..

 4. Bünyamin dedi ki:

  Abdullah öcalan ile atatürk posterini yan yana asan zihniyetlerin belgeseli..
  Siz isteseniz de istemesenizde Allah Nur'unu tamamlayacaktir. !

 5. Aysel 61 dedi ki:

  Allah razı olsun sayenizde torunlarımıza bakın içimizdeki gezi zekalılar bunlar bakın ibret alın, bunların düştüğü aşağılık kepaze duruma hiçbir zaman düşmeyin diye bu çapulcu belgeselini izletiriz artık.
  " mesela ağaç değil sen hala anlamadın mı ..? Unutursak beynimiz kurusun :)

 6. Musty dedi ki:

  1 avuç ingiliz ve yahudinin ameliliği yapan ucuz satılık insan belgeseli (:

 7. hakan dedi ki:

  belgeselden cok tek taraflı bi gösteri olmuş çapulcuları haklı göstermeye çalışan basit bi film
  Allah devletimize polisimize zeval vermesin

 8. noname dedi ki:

  Unutursak kalbimiz kurusun!

 9. serkan dedi ki:

  susma sustukça sıra sana gelecek !!

 10. izleyici dedi ki:

  teşekkür ederim filmakinesi emeğin için.
  belgesel ile ilgili olarak : beğenmedim çok kötü yapılmış, eldeki malzemeyle çok daha iyisi olabilirmiş. işid bile daha iyisini yapıyor (müzik kurgu ve görüntü yünetimi olarak).
  gezi parkı eylemlerine katılmadım desteklemedim de, burjuvazinin organize ettiği eylemlerde bulunmak ahmaklıktır.

 11. fagelaix dedi ki:

  inanamıyorum. akılsız çapulcuların belgeselini yapmışlar.Sadece yorum yazıyorum.izlemedim bile.en başından vakit kaybı olduğu belli.Yazık acıyorum ölen çapulcular kendilerini bok yoluna götürdüler

 12. zapper dedi ki:

  Bu dünyayı asla anlayamayız onu havada uçan bi kuş kadar anlayabiliyoruz kuşun bilmedigi çok şey var ama bu onunda bu dünyada yaşadıgı gerçegini degiştirmez söylemeye çalıştıgım şey şu hayatınızın akışı sürekli degişiyor ama anlamıyorsun bile

 13. asdasd dedi ki:

  ****** polis haddini bilecek

 14. yusuf dedi ki:

  şerefsizlik belgeseli ölen polisler ne uğruna öldü kim öldürdü

  • filmakinesi dedi ki:

   yorumunuzu onayladım fakat, yorumlarımıza biraz daha dikkat edelim lütfen tartışma konusu yaratacak şeyler yazmayalım.

  • human dedi ki:

   taksimde bir ruh vardı kardeşim ve bundan rahatsız olanlar 14 yetişkin + 4 çocuğun yaşamıyla oyun oynadılar. görevini yapanlardan allah razı olsun emir kulular... ama bizi vatan hayini olarak gösteren zihniyet özellikle izlesin

   • sinaps dedi ki:

    taksimde olan şeytanın ruhuydu. hainlik ruhuydu.
    madem bu kadar doğa dostusunuz neden hiç bir ekolojik çalışma yok. neden ülke geneli ekolojik kalkınma için stk kurmadınız. en basitinden neden halkı orman yangınlarına karşı bilinçlendirme projeleri yapmıyorsunuz ?

    çünkü mesele doğa ağaç orman börtü böcek değil. mesele kimlik kaybı yaşayan bir avuç ergenin kendini sadece vurup kırarak ve birilerine köpeklik yaparak ifade edebilmesi.

  • Musty dedi ki:

   vatan millet düşmanı belgesel terörist belgeseli yayınlamışsın admin sen ALLAH polisimize askerimize devletimize zeval vermesin