Kullanıcı Ort: 8.5 / 10           Toplam Oy: 2
Büyük Usta Türkçe Dublaj HD Full izle
Tür:
Aksiyon, Biyografi, Dram, Spor, Tarihi ve Savaş
Kategori:
2013 Filmleri, HD Film izle, Türkçe Dublaj Filmler
Yapım:
Hong Kong , Çin , Fransa
IMDB Puanı:
6.6
Film Süresi:
Yönetmen:
Kar Wai Wong
Oyuncular:
Jin Zhang, Tony Chiu Wai Leung, Ziyi Zhang
Etiketler:
, , ,

Büyük Usta Türkçe Dublaj HD Full izle

( HD Kalite ) Tek VidMoly Tek Load Tek Mail.ruYorum yap

Sorunlar İçin Sık Sorulan Soruları Okuyun


Filmin Konusu

Hong Kong, Çin ve Fransa’nın ortak yapımı olan Büyük Usta filminin çekimleri bir sene boyunca sürmüş ve 8 Ocak 2013 Çin gösterim tarihi ile vizyona girmiştir. Sadece Çin’de 312 Milyon Dolarlık inanılmaz bir hasılat elde eden Büyük Usta filmi 14 Mart 2014 tarihinde ülkemiz sinemalarında seyirci ile buluşmuştur. 86. Akademik Ödüle layık görülen filmin yönetmenlik koltuğunda Kar Wai Wong oturmuş ve senaryosunu da kendisi yazmıştır. Tony Chiu Wai Leung’un İp Man karakterini canlandırdığı Büyük Usta filminin diğer başrol isimleri de Ziyi Zhang ve Jin Zhang’dır. Dram, Aksiyon ve Biyografik unsurların bulunduğu film İMDB’den 6.5 gibi iyi bir puan alarak Çin’de 2013 yılında en çok izlenen 3. film olmuştur. 2 saat 10 dakika boyunca seyirciye aksiyon dolu sahneler yaşatan filmi uzak doğu sevenler mutlaka izlemelidir.

Film Çin’in güneyinde 1930’lu yıllarda en çok ilgi duyulan şeyin Dünya çapınca yavaş yavaş yayılması ile kültür ve gelenek haline gelen dövüş sanatlarını konu alıyor. Haberi alan herkes dövüş sanatları konusunda iyi bir eğitim alabilmek için usta dövüşçüler den en ünlü olan Forhan isimli ustaya gelmektedirler. Tüm dövüş ustalarının karşı karşıya geldikleri kişiler ile yaptıkları müsabakalarda tam bir konsantrasyon gerekmektedir. Dövüş başlamadan önce izlemek isteyenler içeriye alınır ve dövüş başlamadan hemen öncesinde tüm kapılar kapatılır ve bir daha içeriye kimse alınmaz. Karşı karşıya gelecek dövüşçülerin dışarısı ile tüm bağlantısı kesilir ve zorlu mücadele başlar. IP Man’da müsabakalara katılan ustalardan sadece birisidir, fakat onun tek farkı diğerlerine göre en yumuşak kalpli ve alçakgönüllü biri olarak tanınmasıdır. Foshan kasabasında varlıklı bir aile çocuğu olarak doğarak büyüyen Ip Man’ın eşi de soylu bir aileden gelir. Dövüş sanatlarına olan büyük ilgisi sayesinde kung fu ustalarının takıldığı en iyi mekanlardan biri olan ve genel ev olarak işletilen Gold Pavilion adında yere sık sık gitmektedir. 1936 yılı geldiğinde ise Çin’de siyasetle ilgili karmaşık olaylar hız kazanmış ve büyük imparatorluk yok olma tehlikesi altına girmiştir.

Japonlara karşı verilen bu mücadelede Japonlar Çin’in Kuzey doğusunda bulunan tüm şehirleri yağmalamaya başlamışlardır. Büyük Usta’da evi işgal altında olanlardan biridir ve Mançurya’da ki Foshan’da gelir. Ancak onun geliş amacı sadece emekli oluşunu kutlamak içindir. Büyük Usta kuzeyin dövüş sanatı ile güneyin dövüş sanatını birleştirerek çok farklı işler başaran biridir. Eğlence ve tören zamanı geldiğinde gösteriyi bitirmeden önce herkesin gözleri Büyük Ustanın üzerindedir ve karşısına daha genç biri getirilerek mücadele etmesi beklenir. Gong isimli ustanın öğrencisi olan Xingyi dövüş sanatları konusunda ustalaşmış ve aynı zamanda babasına ait ölümcül 64 el vuruşunun da tek mirasçısıdır. Ip Man’ın da orada olduğunu öğrenen herkes tek tek meydan okumaya başlar ve müsabakaların ardı arkası kesilmez.

Bu Filme 5 Yorum Yapılmış,

Sen de Yorum Yapmak İster Misin?

 1. Halo dedi ki:

  Ip Man serisinin devam filmi gibi bişey mi? Konuyu tam kavrayamadım. Ip Man'ı canlandıran kişi değişmiş, Ip Man'a karşı duyduğum hayranlığı devam ettiremedim burada ki Ip Man üzerinde

 2. ömer koç dedi ki:

  ya film güzelde ama sanki daha çok opera var hiç dövüş okadar diyil bence ister izleyin ister izlemeyin

 3. gjdcbn dedi ki:

  Süper

 4. gök-ay dedi ki:

  Bruce Lee nin hocası , güzeldi. Teşekkürler.

 5. gazi haker dedi ki:

  film de duygusallık dövüş tekniği kansız opera sevgi çin müziği sanat bruce lee hocası ıp man güzel sözleri film izlemeye değer.