Bıçak Sırtı 2049 izle

Bıçak Sırtı 2049 izle

Filmin Konusu

İlk filmdeki olaylardan 30 yıl sonra, yeni Blade Runner Los Angeles polisi K (Ryan Gosling), toplumun kalanını alt üst etme potansiyeline sahip uzun süredir gizli kalan bir sırrı su yüzüne çıkarır. K’nin bu keşfi onu 30 yıldır kayıp olan Los Angeles polis departmanı eski blade runnerı Rick Deckard’ı (Harrison Ford) bulma görevine sürükler. 1982 yılında büyük yankı uyandıran Bıçak Sırtı adlı Bilim Kurgu ve Gerilim türdeki filmin yıllar sonra gelen devamının işleneceği yapımda, Ana de Armas, Mackenzie Davis ile birlikte Jared Leto ve Ryan Gosling gibi isimleri başrolde görme şansı buluyoruz.

Bu Filme 81 Yorum Yapılmış,

Sen de Yorum Yapmak İster Misin?

 1. Armağan dedi ki:

  Her şey güzel de sonu ve filmin süresi kötü.Bilim kurgu hayranı olan izlesin.Biraz bile sevmeyen için filmin sonunda ''O kadar saat boşa gitti ulan.'' demek garantili.

 2. cosmos dedi ki:

  Ne desem bilemedim aslinda izlemesemde olurmus. Biraz hayal kiriklii oldu acikcasi daha iyi bir film bekliyordum.

 3. can dedi ki:

  izleme iğrenç

 4. Yücesakal dedi ki:

  Bu kadar dandik bi son beklemiyordum. Film idare eder. Hatta zamana bakarsak izlemeseniz daha iyi.

 5. TJ Detweiler dedi ki:

  Bu filmin 82 yapımı olan ilk filmini izlemediyseniz lütfen önce onu izleyin, iyi kavramak açısından söylüyorum yanlış anlamayın :) Sadece bu filme bakarak sıkıcı geldiğini söyleyenler olabilir ki haklılık payı da vardır. Ancak bunu bir anlatım tarzı olarak düşünüp öyle kavramaya çalışırsak daha doğru olur. İlk filmde de aynı tarzda bir anlatım vardı. Fakat hikayenin bütününde anlatılan olay, senelerdir süregelmiş yapay zeka kuramı yada insana benzeyen canlılar yaratıp ta sonrasında onların bir şekilde insanoğluna düşman olma sorunsalının çok ötesinde, hatta beklenilenin tam tersi olduğu için; üstüne filmin ortasından sonra drama dönüşmesiyle hayal kırıklığı yaratmış gibi duruyor. Film bu beklentiyle izlenildiği için insanlara sıkıcı gelmiş olabilir. Bu tarzdaki her bilim kurgu ''Terminatör - Makinelerin Şafağı'' :) olacak değil. Mesela bu tarz bilim kurguya örnek Antonio Banderas'ın oynadığı 2014 yapımı ''Automata'' adlı film verilebilir. İzlemediyseniz onuda bi izleyin derim.
  İlk film olan Blade Runner 82'de de bu dram kendini filmin sonunda zirveye taşıyor. Kafanızda oluşan düşünce ise ruhsuz makinelerin var olma mücadelesinin ve insanlara benzemek isteme arzusunun insanoğlunun kine benzer ve kutsal olduğu sonucu gibi, geleneksele aykırı gibi duran ama gerçekleşmesi muhtemel bir sonuç oluyor . . .
  Bence film ilkine sadık kalınarak ve çok da güzel bir iş çıkarılarak yapılmış bir sanat eseri gibi duruyor. BoxOffice filmi değil zaten orayı bir geçelim, sinemada hiç çekilmez. Fakat sıradanlığa karşı yaratılmış güzel bir örnek . . .

 6. (0+0)-0*0=ne desen boş dedi ki:

  Bilim kurgu filmlerini hiç anlayamam. Ama film güzeldi, konusunu merak edenler için spoiler verip ufkunuzu genişletmek istemiyorum. Nasıl olsa filmi her insanın anlayabileceği şekilde çekmemişler. Vardır bi bildikleri akıllı insanların!.

 7. aslan can dedi ki:

  bu filme bir sürü olumsuz yorumlar var bende izlmedim daha ama maşallah bir cok dalda oscara adaymış bu film bir tek bu sitede değil farklı sitelerde olumsuz yorumlar yapılmış..

 8. Srkn dedi ki:

  Çok aksiyon yok . Ama izlenmese de olur . Vaktinizi başka bi filme harcayın

 9. xdj dedi ki:

  Spoiler Yorum!!! Yorumu Görmek için tıklayınız.

 10. Abdullah ÖZER dedi ki:

  süper ötesi sürükleyici bir film

 11. mehmet erhan dedi ki:

  Filmi sineme da izledim. Film bitmek bilmedi. Puanına aldırmayın çünkü fanları sayesinde aldı bu puanları. Benim puanım 6,5/10.

 12. Roa Atlas dedi ki:

  İzlerken yüreğim daraldı gereğinden fazla uzun ve ağar aslında çok basit ve klasik bir konusu var sadece yapımcıları biraz gizem eklemeğe çalışmış hiç gereği yok sonu lan ne edecez şimdi ne olucak diye çok kötü bitti hani izlemesenizde olur kısacası Fox un dediği gibi bu yapım benim için Filimdir

 13. Latex dedi ki:

  Güzel izle deyer yorumlari boşver

 14. Çaça dedi ki:

  4 gündür bitiremedim bu filmi, açtıktan 15 dakika sonra uykum geliyor ve az önce bitirdim filmi gayette güzel anladım konusunu. İsteyene en ince ayrıntısına kadar anlatayım! Şu bazı vatandaşlar, yok filmi beğenmeyen film izlemesin vs diyenler ne anladılar merak ettim. Elmaya bakıp armut mu gördüler? Hiiç sanmam benim anladığımın aynısı, Amma velakin yerlere göklere sığdıramıyorlar bu filmi. İyi yorumlara kanmayın film 8.3lük bir film değil. Kesinlikle izlenmemeli demiyorum izleyin dayanabilirseniz, ama o kadar övdükleri kadar sıkı bir film değil.

 15. isak binay dedi ki:

  konusu islenisi ilginc yeni bir matrix doguyor sanki film severlere tavsiye
  not:
  bebeler yorum yazmasin cunku anlyamazlar

 16. The Killer dedi ki:

  Bu siteye film izlemeye değil yorum okumaya giriyorum :))))))) harikasınız devam devam...

 17. sinema_delisii/instagram dedi ki:

  1)orginal hikâyesine sadık kalıp devam filmi açısında gayet başarılı
  2) atmosfer ve baskın renkler resmen bir görsel şölen havasında
  3) oldukça gerçekçi bir gelecek tavsiri yapılmış
  4) aksiyon açısında türk izleyecisini tatmin edecek gibi değil
  5) süre olarak gereğinden fazla uzun

 18. zehir zehir dedi ki:

  Siz Filimi beğenen arkadaşlar ,, beğenebilirsiniz orta da iyi kötü bir emek var ..Fakat ,, Yanlız.. Lakin ,,Lütfen ..Rica ediyorum ,, özellikle filimi beğenen bazılarınız filmi kötüleyenlere karşı ,, matrı

  x filmine ,, yapılan eleştiri ve yıpratıcı yorumları hatırlatarak bu filmi savunuyosunuz ,, Ve bazılarınız da filmi Kötüliyenlerin filim zevkini ve filim arşivlerini hatta kafa yapılarını konu edip ele alıyosunuz,,Filmi izledim ,, bu filim izlenir izlenmez orası ayrı yanlız filmi beğenen arkadaşlar ,, sizn bu filmi kötüleyen arkadaşları filim çok güzeldi diye eleştirme hakkınız yok yada sorgulama hakkınız yok . nedenmi ,, sebebmi ,,niyemi .sölüyorumm sıkı durunn filim vasat kötünün biraz üstü iyinin baya bir altı.. Filmi izleyemeyi düşünen izliyecek arkadaşlar yorumumu tespitimi dikkate alın ve İzlemeyİn tam bir zaman kaybı..,,,

 19. Entel dedi ki:

  Bu film anlayana hosaf anlamayana saman, oyle bi film iste.

 20. MATTHEW dedi ki:

  Sürükleyicilik yok bilim kurgu da aradığım tadı bulamadım . yarısından sonra ilerlete ilerlete izledim bitsin diye.

 21. Jex dedi ki:

  bana göre güzel bi filmdi.
  konu işleyiş bakımından oblivion a benziyor sanki.

 22. SolcuIMAM dedi ki:

  böyle film olmaz iğrenc sinemada izledim konu kurgu birşey yok sadece görsel var ayrıca uykusuzluk sorunu çekiyorsanız bu filmi izliyin kesin çözüm uykunuzu getirir.

 23. Jack dedi ki:

  film çok güzel hatta harika ama beğenmedim