Kullanıcı Ort: 9.5 / 10           Toplam Oy: 6
Atatürk’ün Belgeseli izle
Tür:
Kategori:
2014 Filmleri, Belgesel, HD Film izle
Yapım:
Türkiye
IMDB Puanı:
6.7
Film Süresi:
Yönetmen:
Tolga Örnek
Oyuncular:
Cemalettin Canli, Mustafa Kemal Atatürk, Ulas Canli, Yetkin Dikiciler
Etiketler:

Atatürk’ün Belgeseli izle

Sorunlar İçin Sık Sorulan Soruları Okuyun


Filmin Konusu

Herkes gibi sadece bir insan ve aynı zamanda şanlı Türk milletinin lideri, aynı zamanda da asker Mustafa Kemal Atatürk’in kişiliğine odaklanan bir belgesel olarak 2014 yılında Tolga Örnek tarafından hazırlanmıştır. Yeni Atatürk Belgeselinde 5000’den fazla resim bulunmakta ve 9 saatten fazla büyük bir arşiv araştırması sonucu 2 yıllık uğraş verilerek hazırlanan belgeselde 1923 yılında Osmanlı’nın yıkımının ardından Türkiye Cumhuriye’inin ilerleyişini konu alıyor.

Bu Filme 23 Yorum Yapılmış,

Sen de Yorum Yapmak İster Misin?

 1. sinan aybar dedi ki:

  Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

 2. osman dedi ki:

  Arkadaşlar Sultan 2. Abdülhamit Han ile ilgili söylenenler yalandır ama bu çok güzel olmuş elinize sağlık.

 3. Hakan dedi ki:

  Çok güzel bir yapım emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

 4. ENGIN CAN dedi ki:

  yobaz yorum yapmış altta.ATATURKU SEVMİYORMUŞ. sen git humeyniyi sev.allahın cahii yaa..sen türk degilsindir eminim. seni okutan ailene yazık.seni cahil bırakan ögretmeninin yüzüne tükürmek isterdim....

 5. Baris-swe dedi ki:

  Ah be ATAM baskomutan olabilmek icin ne emekler vermis, ne bedeller ödemissin. Halbuki bir delikten skype ile halki sokaga dökupte kendini KENDI KENDINE baskomutan ilan edebilirdin...

 6. ayhans dedi ki:

  admin harikasın ve siz bay rıdvan çimen vermiş oldugunuz bilgi bir çok insan için olasıyepyeni bir bilgi çünkü 1945 den sonra bu aziz millete ATAsının onlar için yapmaya çalıştıgı herşeyi unutturdular.
  son 15 yıldır ise izini silmeye çalıştılar CUMHURİYETİN 15 yılda kazandırdıgı bütün DEVRİMCİ hamleleri haraç mezat satıldı.
  yazık ettiler bize ve torunlarımıza şehitlerimize akan KAN'a
  saygılarla.

 7. ersoy kokmaz dedi ki:

  bu belgesel çocuklarımıza birer emanet... teşekkürler...

 8. Uğurcan dedi ki:

  Öncelikle bu belgeseli paylaştığı için admin beye teşekkürler. İnsanlarımız için güzel bir örnek teşkil ediyor. Kendi tarihini okumayan insanları görerek, gerçekten böyle bir yapıtın ortaya çıkması güzel olmuş. Hiç değilse hem duyarak hem görerek daha akılda kalıcı olacağını düşünüyorum ?

 9. etapar dedi ki:

  Osmanlı olarak doğdu Türk olarak öldü...Aziz Atam...tarih yazdın sen.

 10. Borçluyuz Sama dedi ki:

  Seni sevmeyen yobazlar bunu izlemeyecek. Bilmeyecek değerini. Bugünde aynı günleri yaşamıyor muyuz? Osmanlının son dönemi. Senaryo aynı. Vatan satılıyor ve halk sessiz. Ağır vergilerle insanlar yoksullaştırılıyor. Bir Atatürk daha gelmeyeceğini biliyorum. Ama gün geldiği zaman bu haksızlığın vatana ihanetin bedelini ödeteceğim Atam ! Admin teşekkür ederim belgesel için...

 11. Co1dPlay dedi ki:

  emeğinize sağlık izlerken duygulanmamak elde değil ağlamamak için kendimi zor tuttum

 12. malik dedi ki:

  elinize saglık işte bu

 13. onur dedi ki:

  Harika bir şey ya çok teşekkür ederim Atatürk hayrani olarak ilk başlarıni hayranlıkla izledim zaten bir çoğunu biliyordum ama özel hayatıı bilmiyordum sonu da çok hüzünlüydü ağlayarak izledim böyle birisi gelmez artık...

 14. Serhat dedi ki:

  Fevkalade.

 15. ridvan cimen dedi ki:

  umarim okursunuz. anlatilmayan tarihimizden

  İlk Türk özel ‘uçak bombası’ fabrikasının kurucusu

  Savunma sanayi alanında üretim yapan, Türkiye'nin ilk ve en büyük özel sektör fabrikasının temelleri 1925 yılında İstanbul, Haliç'te atıldı. Fabrika, Türk girişimci Şakir Zümre tarafından ve tamamı yerli sermaye ile kuruldu.

  Fabrikanın kurucusu Şakir Zümre, 1885 Varna doğumludur. Bulgaristan' daki Türkler içinde Avrupa''a eğitim görebilme olanağı bulan ilk Türk gençlerden biridir. Varna''a ilk ve ortaokulu bitirdikten sonra lise ve yüksek eğitimini Cenevre''e tamamladı. 1908'e Cenevre''e hukuk fakültesinden mezun oldu. Birinci Dünya Savaşı''da, Varna Türk milletvekili olarak Bulgar Parlamentosu' da bulundu. Ve o yıllarda Sofya''a görevli bulunan, Türk Askeri Ataşe, Yarbay Mustafa Kemal Bey (Atatürk) ile yakın arkadaşlık kurdu.

  İSTİKLAL MADALYALI SANAYİCİMİZ

  Şakir Zümre ile Atatürk arasında Sofya'da başlayan yakın arkadaşlık ve dostluk, Türkiye'nin Ulusal Bağımsızlık Savaşı yıllarında da artarak devam etti. Mareşal Fevzi Çakmak'ı' yakın akrabası olan Şakir Zümre, Anadolu'da bağımsızlık savaşı veren ulusal güçlere, yurt dışından silah ve cephane göndererek, imalat-ı Harbiye" konusunda uzman, usta ve teknisyen bularak hizmet etti. Bu hizmetlerinin karşılığında TBMM tarafından İstiklâl Madalyası ile ödüllendirildi.

  Büyük zaferin kazanılmasından ve cumhuriyetin ilanından sonra Bulgaristan' dan ayrılarak Türkiye'ye geldi. Atatürk'ün uygun görmesiyle Türkiye'nin savunma sanayinde ilk özel sektör fabrikasını kurdu.

  Şakir Zümre uzun yıllar Türk ordusunun gereksinimi olan silah ve cephanelerin üretimini yaptı. Şakir Zümre Bulgaristan' dan getirilen yabancı usta ve teknisyenler ile ilk yapıma başlamış ve kısa bir süre sonra fabrikada yerli işçi ve usta yetiştirmeyi başarabilmişti. Ve 30'lu yıllarda artık fabrikanın tüm personeli Türkler'den oluşmaktaydı. Fabrikanın çalışmaları ise artık çok daha geniş bir alana yayılmıştı.

  İLK YERLİ UÇAK BOMBALARI

  Türk Hava Kuvvetleri'ne ait ilk bombardıman uçaklarının kullandığı ilk bombalar Türk malıdır ve büyük bir bölümü Şakir Zümre Fabrikası'nda üretilmiştir. 100 kg, 300 kg, 500 kg, ve 1000 kg .'lık uçak bombaları ve çeşitli yangın bombaları bu fabrikada seri olarak üretilmiştir.

  Türk Deniz Kuvvetleri'nin gereksinimi olan çeşitli boylardaki su bombaları ve cephaneler de fabrikanın seri üretimleri arasındadır. İlk Türk denizaltı su bombaları da bu fabrikada üretilmiştir.

  Türk Kara Kuvvetleri'nin gereksinimi olan silah ve cephaneler, eğitim bombaları, işaret ve aydınlatma fişekleri ve bu fişekleri ateşlemeye yarayan silahlar Şakir Zümre Fabrikası'nın en çok ürettiği ürünlerden olup el bombasından top kamasına ve çeşitli çaplarda kara mayınlarına değin, Türk ordusunun gereksinimi olan çeşitli cephaneler, bu fabrikada Türk teknisyen ve ustalar tarafından yapılmıştı.

  MARSHAL YARDIMLARI ONU BİTİRDİ

  İkinci Dünya Savaşı'nın bitmesi ve Türkiye'ye yapılan Amerikan silah yardımlarından sonra Şakir Zümre Fabrikası savunma sanayi üretimlerine son vermek zorunda kalmıştı. Bu tarihten sonra tarım aletleri, pik malzemeden yapılmış sıhhi tesisat malzemeleri, elektrik kofraları gibi ürünlerle üretimine devam etmiştir. İş Bankası kumbaraları, Şakir Zümre'nin uzun yıllar ürettiği ürünlerden biriydi. Türk özel sektöründe üretilen, mazotla çalışan, 5 beygir gücünde ilk motor da Şakir Zümre Fabrikası'nda üretilmiştir.

  ( Ucak fabrikamizi Marshall yardimi icin kapatan kim ise Bomba fabrikamizi da kapatan o dur)

  Mustafa Kemal 10 sene daha yasasa idi belki bugun Avrupanin en guclu ulkesi biz idik !

 16. Tuncay dedi ki:

  Adamsın admin...

 17. Göktürk dedi ki:

  Ne desem nasil baslayip kisa ve öz bu film i koyup emek harcayan tüm filmakinesi emekcilerine mesai harcayan bütün dostlara arkadaslara nasil Tesekkür etsem sahsim adina azdir cünkü memeleketimizin bazi degerleri asimile edilirken bu denli videolar bu hem Atatürk hemde Osmanli imp. Veya müslümanlik ta olabilir bu tür degerlere önem veren herkeze su siralar cok ihtiyacimiz var cok tesekkürler varolunuz. Saygilar sevgiler.

 18. Timur Atmaca dedi ki:

  Hazırlayanların eline emeğine sağlık günümüz Türkiyesin de Atatürk'ü arar olduk her yer gerici yobaz doldu bir Atatürk daha lazım..

 19. ADSIZ dedi ki:

  Cagdas, ozgur dusunen ve sorgulayan, bilimin ve aklin suzgecinden gecirerek karar verebilen; insanlar arsinda inanis, dil, irk gozetmeyen bir kisinin Ataturk'e saygi ve sevgi duymamasi olamaz diye dusunuyorum.
  Boyle bir onderin kolay kolay yetisemeyecegini, bir zamanlar onun dusmani olan onderler, saygin dunya bilim insanlari soyluyorlar.
  Ataturk gibi bir onderle ne kadar gurur ve onur duysak azdir.
  Belgeselin hazirlanmasinda emegi gecenlere en icten sukranlarimi sunuyor, boyle basarili bir urun ortaya cikardiklari icin hepsini kutluyorum.

 20. detenatör dedi ki:

  Emeğinize , yüreğinize sağlık.Çok akıcı ve bilgilendirici. O anları, canlı canlı yaşadım sanki.

 21. attila dedi ki:

  Kitap okumayı sevmeyenler için kaçırılmayacak bir belgesel. Akıcı hazırlanmış sıkılmadan izleyebilirsiniz.