Kullanıcı Ort: 7 / 10           Toplam Oy: 1
Atalarımızın Bayrakları Türkçe Dublaj Full izle

Atalarımızın Bayrakları Türkçe Dublaj Full izle

Sorunlar İçin Sık Sorulan Soruları Okuyun


Filmin Konusu

1930 doğumlu vahşi batı filmlerinin vazgeçilmez usta ismi aktör, direktör ve senarist Clint Eastwood’un yönetmenlik görevini üstlendiği Atalarımızın Bayrakları filmi İMDB sitesinde yaklaşık 80.000 kişi tarafından oylanmış ve 7.1’lik çok güzel bir puana sahip olmuştur. Affedilmeyen ve Milyonluk Bebek gibi akıllardan silinmeyen bir çok yapımda yer alan Clint Eastwood’un oyunculuk işinde olduğu gibi yönetmenlik işinde de muazzam başarılara imza atıyor. William Broyles Jr.’ın tüm hikayesini yazdığı Atalarımızın Bayrakları isimli yapım 2006 yılında 8 Kasım tarihinde Türkiye’mizin sinemalarında seyirci karşısına çıkmış ve savaş, tarih, dram gibi unsurları ile güzel rağbet görmüştü. Başrol oyuncuları olarak Ryan Phillippe, Joseph Cross ile birlikte Er Ryan’ı Kurtarmak filminde gördüğümüz Barry Pepper, Hızlı ve Öfkeli 1 filmi ile tüm dünya tarafından ismi bilinen isim Paul Walker’ı da görmekteyiz. 132 dakika, yani 2 buçuk saatten fazla bir süreye sahip izlenme ile seyirciye tarihsel bakış açısının dramatik yüzünü anlatan film Amerika’da çekilerek 55 Milyon Dolarlık bir gidere mal oluyor. Gösterime girdiği andan itibaren salonlardan kalkmasına kadar toplamda 70 Milyon Dolar gibi bir hasılat yakalamayı başarıyor.

1945 yılında geçen amansız bir savaşın yüzünü tüm gerçekliği ile anlatan filmimiz de, Iwo Jima adasının Japonların ele geçirmesinin ardından Amerikan ordusunun topraklarını geri kazanma çabalarını izliyoruz. Sonunda adayı ele geçirdiklerinde bir kaç asker dağın en tepesine zafer bayraklarını diker ve hepsi birer kahraman olarak evlerine dönerler. Eve döndükten sonra her biri kendileriyle çatışmaya başlayarak çelişkili ve karmaşık duyguların içerisine girerler. Duygu yüklü sahneleri ile hayata dair her şeyi tüm çıplaklığı ile bizlere aktarmaya çalışan film gerçekten yaşanılan bu savaşta hayatta kalanlardan James Brandley’nin yazdıklarından yola çıkılarak sinemaya uyarlanmıştır.

Bu Filme 2 Yorum Yapılmış,

Sen de Yorum Yapmak İster Misin?

  1. izleyici dedi ki:

    birileri bayrağı dikmişmi dikmemişmi film tamamen bundan ibaret
    gereksiz yere uzun bir film boş sıkıcı

  2. Atik dedi ki:

    Güzel bir film olmuş şavaşın nekadar acı bir şey OLDUĞUNU kahramanlıkları dostlukları ve kısacası her şey şehit Düşen asker ve polislerimiz şadolsun