Kullanıcı Ort: 8.3 / 10           Toplam Oy: 14
12 Kızgın Adam Türkçe Dublaj izle
Tür:
Dram
Kategori:
Eski Filmler, HD Film izle, İMDB 7.0 +, Türkçe Dublaj Filmler
Yapım:
ABD
IMDB Puanı:
8.9
Film Süresi:
Yönetmen:
Sidney Lumet
Oyuncular:
Henry Fonda, Lee J. Cobb, Martin Balsam
Etiketler:
, , , , , ,

12 Kızgın Adam Türkçe Dublaj izle

Filmin Konusu

12 Kızgın adam filmi 1957 yılında çekilen ve halen imdb en iyiler arasında yerini koruyan bir filmdir.
Latin Amerika kökenli olan genç adamın biri babasını öldürdüğü iddası ile suçlanmıştır ve katilin cinayeti işledikten sonra arkadasında bıraktığı kanıt olan bir bıçak kendisinin odasın da bulunmuştur. Bu genç adamın elinde kendisini savunabilecek hiç birşey yoktur ve mahkemede kesinlikle suçlu olarak görünecektir. Etrafta ise olan biteni bildiğini iddaa eden bir çok şahit bulunmaktadır. Genç adam eğer suçlu bulunur ve katilin o olduğuna karar verilirse hemen idam cezasına çarptırılacaktır. mahkeme jürisinin kararı herşeyi sonuca bağlayacaktır ve tam 12 jüri üyesi bulunmaktadır. 12 üyeden sadece birisi genç adamın suçsuz olduğuna inanmaktadır. Genç adamın suçsuz olduğuna inanan üye Davis tüm jüri üyelerini ikna etmeye çalışır ve ikna etmeye çalıştığı sırada diğer üyelerin suçlu olarak görmelerinin nedenleri arasında yabancılara karşı düşmanlık, yasalara fazlasıyla güvenmeleri ve çoğunluğun verdiği oya uyma gibi şeylerin olduğunu anlar.

Bu Filme 24 Yorum Yapılmış,

Sen de Yorum Yapmak İster Misin?

 1. euphrates dedi ki:

  Film tek bir oda da geçiyor ve anlatıldığı gibi işte eski bir yapıma göre iyi film o yıllarda izleseydik belki gerilim bile olabilirdi fakat bu yıllarda izleyince biraz saçma geliyor olabilir ben bu kadar abartılmayı hak etmediğini düşünüyorum duygularımın 1 tanesini bile hareket ettirmedi burada sadece bir kaç mesaj verilmek istemiş hepsi bu bu film izledin mi diye sorduklarında izledim diyebilmek için güzel bir film ama asla birisine tavsiye etmem ve önermem. O kadar abartılacak kesinlikle bir durum yok.

 2. buroo dedi ki:

  90 dk film yapıp hiçbir saniyesinde seyirciyi koparmayan ve düşünceye yonelik şahane bir yapım..
  En az 20 defa izledim.herhalde ölene kadar da izlemeye devam ederim.

 3. ayber dedi ki:

  Film çok güzel ve detaylar ıskalandığı sürece gerçeklere ulaşılamaz.

 4. Lamia dedi ki:

  Harika bir film. İzlemeye değer.

 5. Kübra dedi ki:

  Spoiler Yorum!!! Yorumu Görmek için tıklayınız.

 6. Serkan ersoy dedi ki:

  Tek kelimeyle müthiş herkes izlemeli

 7. hmt dedi ki:

  İDM 8.9 DİYOR. BENCE 9.9

 8. Abuzer dedi ki:

  Gördüğüm göreceğim en iyi filmlerden biriydi. Bu neydi böyle bee. Şimdi ki zamana mutlaka uyarlanmalı yada yok orjinalini kesinlikle bozmamalı.

 9. Turhan dedi ki:

  Muhteşem.

 10. TAK dedi ki:

  film gerçekten harika.
  muhakkak izlenmeli

 11. satb dedi ki:

  Film sadece bir odada geçtiği için sıkıcı bulanlar veya özeti okuyup ön yargıyla yaklaşan insanlar var. Ya kardeşim sen oturup 15 sezon boyunca 3-5 farklı mekanda geçen sitcomları izlemeyi biliyosun. Tabi onları izlemek için belli bir odağa gerek yok . Anlaşılması çok kolay. Sırf şu filmi izlerken kafa yormak zor geldiği için basit eleştirilerde bulunmayın. Filmin altında yatan derin felsefeyi anlamaya çalışın

 12. Hakan Kılınç dedi ki:

  Biraz garip ama tüm oyunculara tek tek baktım en son 2012 de ölmüş hiç biri hayatta değil .. Film gerçekten insanların ön yargılarını ve bazen gerçeği değil kolayı kabullenmeyi tercih ettiklerini anlatan güzel bir örnek kesinlikle izlenmeli

 13. gg my friends dedi ki:

  mükemmel sadece izle ( bu arada bu film tam 60 yıllık olmasına rahmen müthiş )

 14. Serkan Saraç dedi ki:

  12 Öfkeli Adam: • *Bir davada idam kararı çıktığında, infazın gerçekleşmesi 12 üyeli jürinin oy birliğiyle vereceği onaya ya da redde bağlıyken; oylamada 11 "Suçludur." görüşüne rağmen, 18 yaşındaki sanığın suçsuz olduğunu nasıl ve neden iddia ederdiniz ?
  Çok iyi!

  12 sayısı İsevilik'teki malum olaya binaen işlenirken, 1 kişinin muhalifliği ise bilinen bir olaya yapılan ironi olsa gerek

 15. Ferdi Bora dedi ki:

  Filmi izlemeyen arkadaşlar varsa eğer izlemeni rini tavsiye ederim

 16. Mustafa dedi ki:

  Filmin renklisi yok mu ?

 17. tayfun dedi ki:

  bence izlenmesi gereken filmlerden eskiden amerikada mahkemenin verdiyi karari juri üyeleri ayriyetten filmde oldugu gibi bir odaya toplanip büyükce bir masanin etrefinda konuyu enine boyuna tartisip öyle karar verirlermis. ilginc bir film bence bu film izlenir. tesekkür ederim admin.

 18. Erkan dedi ki:

  Oyunculuk ve konu örgüsü muhteşem.Bunlar iyi olduktan sonra filmin bi toplantı salonundan geçen diyaloglardan ibaret olması bile farketmiyor.

 19. unsal dedi ki:

  muhteşem....

 20. nenastr dedi ki:

  gerçekten bu filmi izleyin... müthiş..........

 21. Yaqub dedi ki:

  Bu filmi izleyin!!!

 22. zuisudra dedi ki:

  filmler ikiye ayrılır;12 kızgın adam ve diğerleri...